Արամ Սուքիասյանի «Լուսապսակ» ֆիլմի դիստրիբուցիոն փաթեթը ներկայացվելու է Կաննի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում անցկացվելիք կինոշուկայում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեց Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի մամլո ծառայությունը, ֆիլմը առաջադրվել էր Կաննի փառատոնի հիմնական` մրցութային փուլում ներկայացնելու համար, սակայն այն չի անցել հիմնական մրցութային փուլը, բայց իրավունք է ստացել դիստրիբուցիոն փաթեթը ներկայացնել փառատոնի կինոշուկայում:
Այս տարի Կաննի կինոփառատոնը կկայանա մայիսի 11-22-ը: Հայաստանն առանձին տաղավարով մասնակցելու է փառատոնի շրջանակներում անցկացվող կինոշուկային երրորդ անգամ և այդ կինոշուկայում ներկայացվելու են Հայաստանում վերջին երկու տարվա ընթացքում նկարահանված ֆիլմերը, ինչպես նաեւ տարբեր ֆիլմերի վերաբերյալ համագործակցության փաթեթներ:

Дистрибьютерский пакет картины Арама Сукиасяна ”Нимб” будет представлен на кинорынке Международного каннского кинофестиваля. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Национального киноцентра Армении, фильм был предложен для участия в основной – конкурсной части фестиваля, однако не прошел основной тур, но получил право представить дистрибьютерский пакет на кинорынке.
В этом году Каннский кинофестиваль состоится 11-22 мая. Армения будет участвовать на проходящем в рамках фестиваля кинорынке уже в третий раз и будет представлять фильмы, снятые в Армении за последние два года, а также совместные проекты по созданию различных фильмов.