24 Ապրիլ 2011 - 13:57 AMT
«Այն կազմակերպվածությունն ու ոգեշնչումը, որով մենք նշում են Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, մենք պետք է ուղղենք բարգավաճ Հայաստանի ստեղծմանը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել Հայոց համազգային շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը:
Ըստ նրա, հարկավոր է բոլոր ջանքերն ուղղել ահավոր արտագաղթի կասեցմանը, արժանի կյանքի ապահովմանը և միջազգային ասպարեզում Հայաստանի հեղինակության բարձրացմանը:
Ես կոչ եմ անում ողջ էներգիան ու կազմակերպվածությունն ուղղել քաղաքացիների անվտանգության ապահովմանը: Հայերը կարող են վրեժ լուծել Ցեղասպանության համար շատանալով ու ավելի կազմակերպված լինելով: «Ապրիլի 24-ը հայ ժողովրդի միավորման օր է, սակայն, ես կցանկանայի, որ այդ օրվա էներգիան ծախսվի հաղթանակների ու նվաճումների վրա»,-ասել է Արամ Մանուկյանը:

24 Апрель 2011 - 13:57 AMT
"Эту энергию, это количество, эту организованность, с которыми мы отмечаем День памяти жертв Геноцида армян, мы должны направить на борьбу за то, чтобы мы приостановили ужасающую миграцию, на право достойно жить в Армении и на поднятие имиджа Армении”, – заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net председатель правления Армянского Общенационального Движения (АОД) Арам Манукян.
Он призвал также эту энергию направить на обеспечение безопасности и прав граждан Армении, на создание процветающей Армении.
«Это более важно, чем что-либо другое. Армения сможет хорошо уважать память погибших, если будет сильной. Армения сможет отомстить, если мы увеличим нашу численность и организованность”, – сказал Манукян.