«Եվրատեսիլ 2011»-ի ադրբեջանցի մասնակիցները Էլը (Էլդար Գասիմով) և Նիկկին (Նիգյար Ջամալ) դեմ չեմ Երևան ժամանել, եթե մրցույթը տեղի ունենա Հայաստանում: Ինչպես հաղորդում է Ուկրաինայի «Կոմսոմոլսկայա պրավդան», պատասխանելով թերթի ընթերցողների հարցին այն մասին, թե արդյոք նրանք կմեկնեին Երևան, եթե «Եվրատեսիլը» տեղի ունենար այնտեղ, Էլն ու Նիկկին ասել են. «Մենք միշտ հրավերի ենք սպասում բոլոր երկրներից և ուրախ կլինենք ամենուրեք մասնակցել համերգների»:
Այս տարի Հայաստանը «Եվրատեսիլում» կներկայացնի երգչուհի Էմմին, ով ելույթ կունենա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն` Apricota խմբի, բառերը` Սոսի Խանիկյանի, գործիքավորումը՝ Արա Թորոսյանի)։ Այս երգն ընտրվել էր մարտի 5-ին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում SMS քվեարկության և պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշմամբ՝ 50/50 հարաբերությամբ։ Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին։

Азербайджанские участники “Евровидения 2011” Эль (Эльдар Гасымов) и Никки (Нигяр Джамаль) не прочь приехать в Ереван, в случае если конкурс пройдет в Армении. Как сообщает “Комсомольская правда” Украины, отвечая на вопросы читателей газеты о том, поехали бы они в Ереван, если бы “Евровидение” проходило там, Эль и Никки сказали: “Мы всегда ждем приглашения от всех стран. Музыка, искусство – это не вопрос национальности. Мы будем рады участвовать в концертах везде”.
Армению на конкурсе Евровидения в этом году представит певица Эмми, которая выступит с песней под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян). Эта песня была отобрана 5 марта в эфире Общественного телевидения Армении путем SMS-голосования и решения профессионального жюри в соотношении 50/50.