26 Ապրիլ 2011 - 12:01 AMT
Հայաստանի Գեղագիտության ազգային կենտրոնի թատերախումբը չի ժամանել Բոստոն վիզայի հետ կապված խնդիրների պատճառով: Ինչպես հաղորդում է Boston.com կայքը, թատերախումբը ապրիլի 27-ին պետք է ներկայացնի ում «Յոթերորդ զգայարան» ներկայացումը Charlestown Working Theater- և ապրիլի 25-ի երեկոյան պետք է ժամաներ ԱՄՆ:
«Այս երեկո մեր հայաստանցի գործընկերները պետք է ժամանած լինեին: Նրանք չեն ստացել մուտքի արտոնագրեր, որոնք պետք է ստացած լիներին դեռ մեկ շաբաթ առաջ: Մենք չգիտենք, արդյոք դա քաղաքական կամ բյուրոկրատական քայլ էր թե ոչ, բայց շատ մարդիկ հիմա զբաղվում են այդ հարցը կարգավորելու խնդրով», ասել է Charlestown Working Theater-ի տնօրեն Ջենիֆեր Ջոնսոնը: Նա նաև հավելել է, որ եթե թատերախումբը ժամանի Բոստոն, ապա ելույթ կունենա մոտակա հինգշաբթիից-ուրբաթ ընկած ժամանակահատվածում:

26 Апрель 2011 - 12:01 AMT
Театральная труппа Национального эстетического центра Армении не смогла отбыть в Бостон из-за проблем, связанных с визами. Как сообщает сайт Boston.com, 25 апреля труппа должна была прибыть в США, и 27 апреля театр должен был представить в Charlestown Working Theater спектакль “Седьмое чувство”.
“Этим вечером мы ждали прибытия наших армянских коллег. Они не получили въездных виз, хотя должны были получить их за неделю до вылета. Мы не можем сказать точно, что это – политический ход или бюрократическая неразбериха, но мы уже занимаемся решением этой проблемы”,- сказала директор театра Charlestown Working Theater Дженнифер Джонсон. Она также добавила, что если труппе все же удастся приехать в Бостон, то она выступит в ближайшие четверг и пятницу. –