27 Ապրիլ 2011 - 13:49 AMT
«Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ) կպատասխանի բոլոր հարցերին վաղվա հանրահավաքի ժամանակ»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել ՀԱԿ մամլո քարտուղար Արման Մուսինյանը` մեկնաբանելով Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա հայտարարությունը իշխանությունների ու ընդդիմության երկխոսության մասին: Նախագահը հայտարարել է, որ «Հայաստանում կա ուժեղ իշխանություն, ուժեղ ընդդիմություն, որը թույլ չի տալիս իշխանություններին թուլացնել զգոնությունը, և, համագործակցելով, մենք կարող ենք լուրջ առաջընթացի հասնել երկրում»: «Եվ այստեղ մենք կրկին պատրաստ ենք առաջին քայլերն անել իրավիճակի լիցքաթափման առումով և ես արդեն առաջարկել եմ արդարադատության նախարարին համապատասխան առաջարկություններ ներկայացնել»,-ասել է նախագահը:
Իր հերթին ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ապրիլի 8-ի հանրահավաքում հայտարարել էր, որ ապրիլի 28-ի հանրահավաքը կարող է ջրբաժան հանդիսանալ իշխանությունների ու ընդդիմության միջև, եթե չկատարվեն ՀԱԿ-ի պահանջները՝ ազատել քաղբանտարկյալներին, թույլ տալ բողոքի ցույցերի անցկացումը Ազատության հրապարակում, հետաքննել մարտի 1-ի իրադարձություններն ու պատժել մեղավորներն:

27 Апрель 2011 - 13:49 AMT
“Армянский национальный конгресс (АНК) даст ответ на все вопросы во время своего завтрашнего митинга”, – заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь АНК Арман Мусинян в ответ на просьбу прокомментировать сегодняшнее заявление президента Армении Сержа Саргсяна про диалог властей и оппозиции. Президент заявил, что в Армении есть сильная власть и оппозиция, которая не позволит власти ослабить свою мощь и путем сотрудничества они могут достичь серьезных результатов. “Мы готовы быть первыми, кто сделает шаги к разрядке, и я уже поручил министру юстиции подготовить соответствующие предложения», – заявил Серж Саргсян.
В свою очередь, лидер АНК Левон Тер-Петросян заявил на митинге 8 апреля, что митинг 28-ого апреля может стать разделительной чертой между властями и оппозицией, если не будут выполнены требования АНК – освободить политзаключенных, разрешить проведение акций протеста на площади Свободы, а также расследовать событий 1 марта и наказать виновных.