27 Ապրիլ 2011 - 13:49 AMT
«Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ) կպատասխանի բոլոր հարցերին վաղվա հանրահավաքի ժամանակ»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել ՀԱԿ մամլո քարտուղար Արման Մուսինյանը` մեկնաբանելով Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա հայտարարությունը իշխանությունների ու ընդդիմության երկխոսության մասին: Նախագահը հայտարարել է, որ «Հայաստանում կա ուժեղ իշխանություն, ուժեղ ընդդիմություն, որը թույլ չի տալիս իշխանություններին թուլացնել զգոնությունը, և, համագործակցելով, մենք կարող ենք լուրջ առաջընթացի հասնել երկրում»: «Եվ այստեղ մենք կրկին պատրաստ ենք առաջին քայլերն անել իրավիճակի լիցքաթափման առումով և ես արդեն առաջարկել եմ արդարադատության նախարարին համապատասխան առաջարկություններ ներկայացնել»,-ասել է նախագահը:
Իր հերթին ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ապրիլի 8-ի հանրահավաքում հայտարարել էր, որ ապրիլի 28-ի հանրահավաքը կարող է ջրբաժան հանդիսանալ իշխանությունների ու ընդդիմության միջև, եթե չկատարվեն ՀԱԿ-ի պահանջները՝ ազատել քաղբանտարկյալներին, թույլ տալ բողոքի ցույցերի անցկացումը Ազատության հրապարակում, հետաքննել մարտի 1-ի իրադարձություններն ու պատժել մեղավորներն:

27 April 2011 - 13:49 AMT
The Armenian National Congress (ANC) will answer all questions during the April 28 rally, Spokesman for ANC Arman Musinyan told a PanARMENIAN.Net reporter in his comments on Armenian President Serzh Sargsyan’s April 27 statement concerning dialogue between the authorities and opposition.
Specifically, Mr. Sargsyan said: “We have strong coalition and strong opposition. Cooperation will allow registering a considerable progress. The authorities are ready to take first steps towards opposition.”
For his part, ANC leader Levon Ter-Petrossian said during the April 8 rally that the next opposition rally will mark either the launch of a dialogue with the authorities or final rupture, unless ANC demands are met, including release of political prisoners, permission for holding rallies in Liberty Square, as well as investigation of the March 1 events and punishment of those guilty.