28 Ապրիլ 2011 - 10:53 AMT
Գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ընդդիմադիր ՀԱԿ-ի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի համագործակցությունն ուղղված չէ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը: Ըստ նրա, այդ համագործակցությունը կարող է միայն անուղղակի կերպով դեմ լինել Ռոբետր Քոչարյանին: Նա հավելել է, որ վերջին հանրահավաքում Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանեց 2008թ. մարտի 1-ի իրադարձությունների համար քաղաքական պատասխանատվության հարցը՝ տեղափոխելով այն դատաիրավական հարթություն:
Իր հերթին «Ազգային ինքնորոշւմ միավորում» կուսակցության առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը հայտարարել է, որ «Ռոբերտ Քոչարյան քաղաքական գործիչ այժմ չկա»: Ըստ նրա, դրա վկայությունն է Քոչարյանի մոտ կուսակցության ու քաղաքական դիրքորոշման բացակայությունը:

Vice chairman of Heritage party Ruben Hakobyan said that the cooperation of incumbent Armenian President Serzh Sargsyan and leader of the Armenian National Congress (ANC) Levon Ter-Petrossian is not aimed against second president Robert Kocharian.
“The cooperation could only indirectly affect Kocharian,” Hakobyan told a press conference in Yerevan.
He noted that during the April 8 rally Ter-Petrossian withdrew the matter of political responsibility for the March 1, 2008, events, transferring it to the judicial and legal field.
Leader of the National Self-Determination Union Paruyr Hayrikyan said for his part that politician Robert Kocharian does not exist. According to Hayrikyan, it is proved by the fact that Kocharian doesn’t have a party and clear political stance.