MIM STUDIO-ն իր «MIMOMANIA» ներկայացմամբ դարձել է «Թատրոն-ԻՔՍ» 4-րդ հանրապետական թատերական փառատոնի հաղթող և արժանացել 2 միլիոն դրամ մրցանակի: Երկրորդ տեղին 1,5 միլիոն դրամ մրցանակով արժանացել է «Ագորա» թատերախումբը և երրորդ տեղին 1 միլիոն դրամ մրցանակով Կապանի Ա. Շիրվանզադեի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը: Փառատոնի հովանավորն էր «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամը, և փառատոնի հիմնադրամը այս տարի կազմել է 6 միլիոն դրամ:
Բացի երեք նշված տեղերից, «Գագիկ Ծառուկյանի» անվան մրցանակներ ստացան նաև Աբովյանի դրամատիկ թատրոնը և Երևանի «Մոսկվայի տուն» մշակութագործնական կենտրոնը: Փառատոնն անց էր կացվում «Մշակութային միասնություն, բանավեճի փառատոն» կարգախոսով:
Փառատոնը մեկնարկել էր մարտի 21-ին Հրաչյա Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում Խուան Խոսի Ալոնսո Միլյանայի «Ցիանակալիում… կաթով կամ առանց կաթի» պիեսի հիման վրա ստեղծված ներկայացումով, Գրիգոր Խաչատրյանի բեմադրությամբ: Երևանում փառատոնը տևել է մինչև ապրիլի 10-ը, որից հետո շարունակվել է Հայաստանի մարզերում: Փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունենեցել ապրիլի 28-ին Պետական տիկնիկային թատրոնում, որտեղ հաղթողներին հանձնվել են մրցանակներ, իսկ բոլոր մասնակիցները ստացել են մասնակցության վկայականներ:

29 Апрель 2011 - 11:19 AMT
MIM STUDIO с представлением «MIMOMANIA» стал победителем 4-го республиканского театрального фестиваля и удостоился денежной премии в размере 2 миллионов драм. На втором месте оказалась театральная труппа театра “Агора”, получив 1,5 миллион драм, а третье место досталось Государственному драматическому театру имени А. Ширванзаде города Капана вместе с премией в 1 миллион драм. Спонсором фестиваля выступил фонд “Гагик Царукян”, а фонд фестиваля в этом году составил 6 миллионов драм.
Кроме первых трех мест премии фонда “Гагик Царукян” получили также драматический театр г. Абовяна и культурный центр “Дома Москвы” в Ереване. Фестиваль проходил под слоганом “Культурное воссоединение, фестиваль дебатов”.
Фестиваль стартовал 21 марта в Государственном драматическом театре имени Грачия Хапланяна представлением, поставленным на основе пьесы Хуана Хосе Алонсо Мильяна “Цианистый калий…с молоком или без”, в постановке Григора Хачатряна. В Ереване фестиваль закрылся 10 апреля, после чего продолжился в других районах Армении. Церемония закрытия фестиваля состоялась 28 апреля в Государственном кукольном театре, где победителям и были вручены премии, а все остальные участники получили свидетельства об участии в фестивале.