29 Ապրիլ 2011 - 15:26 AMT
Ապրիլի 29-ին Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում (Կասկադ համալիր) «Հույսի կամուրջ» և «Առաքելություն Արևելք» ՀԿ-ների կազմակերպած «Կրթություն, աշխատանք, արժանապատիվ կյանք» բացօթյա համերգ-ակցիայի ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը արժանացավ «Հաշմանդամների համար աշխատանքի հավասար պայմաններ ստեղծելու և նրանց աշխատանքի ընդունելու համար» մրցանակին: Մրցանակը հանձնեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ջեմմա Բաղդասարյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունն այն եզակի ընկերություններից է, որոնք հավատացած են, որ հատուկ կարիքներով մարդիկ բոլոր մարդկանց պես պետք է ունենան աշխատելու և կրթություն ստանալու հավասար իրավունքներ և հավասար մեկնարկային հնարավորություններ: Ընկերությունն ապացուցեց իր այդ համոզմունքը` աշխատելու հնարավորություն ընձեռելով հատուկ կարիքներով 37 մարդկանց: «Անկասկած, հատուկ կարիքներով մարդիկ ունեն որոշակի աջակցության կարիք: Նրանք էլ պետք է կարողանան հպարտ լինել` աշխատելով և իրենց քրտինքով վաստակելով գումար` իրենց կարիքները, և, ինչու չէ` նաև իրենց ընտանիքների կարիքները հոգալու համար: Դա նրանց դարձնում է անկախ, հարգված և ինքնավստահ: Չէ որ իրենք էլ, ինչպես բոլորս, ունեն իրենց երազանքները, ցանկությունները, որոնք ուզում են իրականացնել: Անհրաժեշտ է հաշմանդամներին տալ լիարժեք կյանքով ապրելու հավասար հնարավորություններ և հասարակությունից չմեկուսանալու հնարավորություն», – իր հարցազրույցում նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

29 Апрель 2011 - 15:26 AMT
29 апреля в ходе концерта-акции «Образование, работа, достойная жизнь» в саду скульптур фонда Гафесчян генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян удостоился награды «За трудоустройство и адаптацию рабочих мест для людей с ограниченными физическими возможностями». Награду Йирикяну вручила заместитель министра труда и по социальным вопросам РА Джемма Багдасарян.
Компания VivaCell-MTS одна из тех организаций, которые уверены, что люди с ограниченными физическими возможностями, как и все, должны иметь равные права на образование и работу. Компания утвердила свою позицию, предоставив рабочие места 37 людям с ограниченными физическими возможностями. «Несомненно, люди с ограниченными физическими возможностями нуждаются в определенной поддержке. Они тоже должны быть горды тем, что зарабатывают финансовые средства для того, чтобы заботиться о нуждах своей семьи. Это делает их независимыми, уважаемыми и самоуверенными. Ведь они тоже, как и все мы, имеют свои мечты, которые хотят осуществить”, – сказал он, добавив, что таким людям необходимо дать возможность прожить полноценную жизнь, и не изолировать их от общества.