Մայիսի 2-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կմեկնի Շվեյցարիա, որտեղ կմասնակցի Գրքի և մամուլի 25-րդ միջազգային տոնավաճառ-ցուցահանդեսին: Այս տարի սալոնի պատվավոր հյուրը Հայաստանն է: Դրա համար երկու առիթ կա. Հայաստանը նշում է հայկական տպագրության 500-ամյակը և 2012-ին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Երևանը հռչակել է գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք:
1000 քմ տարածքում ներկայացվելու է ալբոմային, թարգմանական, հանրագիտարանային գրականություն, մամուլ և այլ բնույթի նյութեր, ինչպես նաև «Հայ հնատիպ գիրք», «Հայաստանի 12 մայրաքաղաքները ցուցահանդեսները և նկարիչ Նարեկ Ավետիսյանի «Սիմուլակրում» շարքը:
Ապրիլի 29-ին ցուցահանդեսի բացմանը ներկա է Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրը: Ցուցահանդեսը կփակվի մայիսի 3-ին:

2 мая президент Армении Серж Саргсян отправится в Швейцарию, где примет участие в 25-й Женевской международной выставке-ярмарке книги и прессы. Армянская сторона представлена на мероприятии в качестве почетного гостя.
В Женеве будет представлена энциклопедическая, художественная, детская литература, книги на тему Геноцида армян, карты, буклеты, словари, каталоги, пресса армянской диаспоры. В рамках ярмарки состоятся выставки «Старинная армянская книга», «Двенадцать столиц Армении», будут представлены работы армянского живописца Нарека Аветисяна.
На открытии Международной ярмарки книги и прессы в Женеве 29 апреля присутствовал посол Армении в Швейцарии Шарль Азнавур. Выставка закроется 3 мая.