1 Մայիս 2011 - 11:18 AMT
Ապրիլի 30-ին Երեւանում`Արամ Խաչատրյան համերգասրահում, տեղի ունեցավ կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի «… Երդվում եմ Քեզ, իմ երկիր…» խորագրով հեղինակային երեկոն, որը նվիրված էր կոմպոզիտորի առաջին նոր եւ հին երգերի հավաքածու ձայնասկավառակի շնորհանդեսին:
Համերգի առաջին մասում ներկայացվեցին ձայնասկավառակում ներառված երգերը և կոմպոզիտորի գրած նոր “Երդվում եմ քեզ, իմ երկիր“ ստեղծագործությունը: Համերգի երկրորդ հատվածում ներկայացվեցին տարբեր մենկատարների երգերը Պետական երիտասարդական նվագախմբի նվագակցությամբ:
Համերգի ավարտին դահլիճը հոտնկայս երկարատեւ ծափահարությունները մի քանի կրկնաելույթների հիմք դարձան եւ համերգն ավարտվեց Ռոբերտ Ամիրխանյանի խոստովանությամբ.“Ուզում եք երջանիկ մարդ տեսնել, այդ ես եմ“:
Համերգին ներկա էին նաեւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպան Հանս-Յոխեն Շմիդտը, մի շարք այլ պաշտոնյաներ ու մշակույթի գործիչներ:

30 апреля в Ереване, в концертном зале имени Арама Хачаутряна, состоялся совместный концерт композитора Роберта Амирханяна и Государственного молодежного оркестра Армении под названием “Клянусь тебе моя страна”. Концерт был посвящен презентации диска старых и новых песен композитора.
В диск входят 16 песен. После окончания концерта публика несколько раз пригласила оркестр на бис. Концерт завершился признанием Роберта Амирханяна: “Хотите увидеть счастливого человека, это я”.
На концерте присутствовали президент Армении Серж Саргсян, посол Германии в Армении Ганс-Йохен Шмидт, и другие должностные лица.