3 Մայիս 2011 - 08:58 AMT
Արմեն Աղայանը կարծում է, որ «Ժառանգությունը» և ՀՅԴ-ն քիչ շանսեր ունեն ապագա խորհրդարան մտնելու համար
Քաղաքագետ Արմեն Աղայանը կասկած է հայտնել «Ժառանգություն» և ՀՅ Դաշնակցություն ընդդիմադիր կուսակցությունների` ապագա խորհրդարան մտնելու շանսերի վերաբերյալ: Այդ մասին նա հայտարարել է Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Նրա խոսքերով, եթե հիմա ընտրություններ տեղի ունենան, ապա «Ժառանգությունը» կհավաքի ձայների 6-7 տոկոսը, Դաշնակցությունը 1-2 տոկոս ավել, բայց հաշվի առնելով ընտրակեղծիքները, դա հազիվ թե նրանց բավականացնի ԱԺ մտնելու համար: Նա նշել է, որ այդ քաղաքական ուժերը պետք է լրջորեն մտածեն և քայլեր ձեռնարկեն իրենց վարկանիշը ժողովրդի մեջ բարձրացնելու համար:
Միաժամանակ, քաղաքագետը համոզմունք է հայտնել, որ ապագա խորհրդարան կմտնեն իշխող կոալիցիայի մեջ մտնող կուսակցությունները, ինչպես նաև ՀԱԿ-ը:

Армянский политолог Армен Агаян выразил сомнение в шансах оппозиционных партий “Наследие” и АРФ Дашнакцутюн попасть в состав будущего парламента. Об этом он заявил на пресс-конференции в Ереване. По его словам, если сейчас пройдут выборы, то “Наследие” наберет максимум 6-7%, Дашнакцутюн на 1-2% больше, но с учетом фальсификаций на выборах, этого им вряд ли хватит, чтобы пройти в Национальное собрание. Он подчеркнул, что этим политическим силам нужно серьезно задуматься и предпринять шаги по повышению своего рейтинга в народе.
При этом политолог выразил уверенность, что в будущий парламент попадут партии входящие в правящую коалицию, а также Армянский национальный конгресс (АНК).