ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը «Պատվի գործ» բարեգործական կազմակերպության հետ համատեղ իրականացրել է համայնքային զարգացման ծրագիր Արմավիրի և Արարատի մարզերում
Ընկերությունը 90 մլն դրամ է հատկացրել «Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությանը` Արարատի և Արմավիրի մարզերում հանրային նշանակության կառույցների հիմնանորոգման համար:
Ընթացքում են Արարատի մարզի Զովաշեն գյուղի մանկապարտեզի տանիքի հիմնանորոգման, պատուհաններն ու դռները նորերով փոխարինելու, մանրահատակի տեղադրման և առհասարակ` տարածքի վերանորոգման աշխատանքները:
«Պատվի գործ»-ի հետ համագործակցության շրջանակներում նույն գյուղում կկառուցվի հայ-ռուսական բարեկամության այգի: Իսկ Արմավիրի մարզում` Օշականի ճակատամարտի ընթացքում Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածինը պարսկական հարձակումից փրկած ռուս զինվորի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրը հիմնանորոգվել է:
«Հայ ժողովուրդը միշտ եղել է քաղաքակիրթ այն ազգերի թվում, որոնք գնահատել են ժողովուրդների միջև բարեկամությունը: Մեզանում հայ-ռուսական հարաբերությունների արժևորումն արտահայտվել է նաև մշակույթի լեզվով: Դրա վկայությունն են նաև ձեռնարկված այս քայլերը»,-ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

3 Май 2011 - 11:15 AMT
В рамках сотрудничества с благотворительной организацией «Дело чести» компания ВиваСелл-МТС осуществила в Армавирской и Араратской областях Армении программу общинного развития.
Компания выделила 90 миллионов драмов армяно-российской благотворительной организации «Дело чести» для капитальной реконструкции зданий общественного значения в Араратской и Армавирской областях.
В настоящее время проводятся ремонтные работы на территории детского сада села Зовашен Араратской области, в том числе капитальный ремонт крыши, смена окон и дверей, а также укладка паркета.
В результате сотрудничества с организацией «Дело чести», в том же селе будет построен Парк армяно-российской дружбы. В Армавирской области реконструирован памятник русскому солдату, в битве при селе Ошакан спасшему Св. Эчмиадзин от персидского нападения.
«Армяне всегда были в числе тех цивилизованных наций, которые высоко ценили дружбу между народами.
Значимость, которую мы придаем русско-армянским отношениям, проявляется также в сфере культуры.
Предпринятые шаги являются тому доказательством», – заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.