Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը չի նկատում հանրահավաքի մասնակիցների քանակի նվազման միտում: Այդ մասին նա հայտարարել է Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Ըստ նրա, հանրահավաքների մասնակցող մարդկանց քանակը բավարար է շարունակելու համար ընթացող քաղաքական գործընթացները և հաջողության հասնելու համար: «Դավիթ Շահբազյանը լավ արտահայտություն ունի՝ ժողովրդի քանակը կրիտիկականից բարձր է»,-ասել է Զուրաբյանը: Նա հավելել է, որ որքան շատ մարդ մասնակցի հանրահավաքներին, այնքան արագ կհաջողվի հասնել հաջողության:
Զուրաբյանը մեկնաբանել է նաև ապրիլի 28-ի հանրահավաքի որոշ մասնակիցների նստացույց սկսելու ցանկությունը՝ «քաղբանտարկյալների» շուտափույթ ազատ արձակման հասնելու համար: Նա հայտարարել է, որ մեծ դժվարությամբ հաջողվեց համոզել մարդկանց ցրվել և հավելել է, որ եթե «քաղբանտարկյալները», մասնավորապես, Սասուն Միքայելյանը և Նիկոլ Փաշինյանը ազատ չարձակվեն մինչև մայիսի 31-ը, նա ինքը կմիանա նստացույցին:

4 Май 2011 - 11:17 AMT
Координатор Армянского Национального Конгресса (АНК) Левон Зурабян не замечает тенденции уменьшения количества митингующих. Об этом он заявил на пресс-конференции в Ереване. По его словам, количество народа, приходящего на митинги, достаточно, чтобы продолжить текущие политические процессы и достичь успеха. “У Давида Шахназаряна есть хорошая фраза – количество народа сверхкритично”, – заметил Зурабян. При этом он добавил, что чем больше народу придет на митинги, тем быстрее удастся добиться успеха.
Зурабян также прокомментировал желание некоторых митингующих 28 апреля начать сидячую забастовку ради скорейшего освобождения “политзаключенных”. Он заявил, что с большим трудом удалось уговорить людей разойтись, и добавил, что если политзаключенные, в частности, Сасун Микаелян и Никол Пашинян не будут освобождены к митингу 31 мая, он сам присоединится к сидячей забастовке.