Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը չի նկատում հանրահավաքի մասնակիցների քանակի նվազման միտում: Այդ մասին նա հայտարարել է Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Ըստ նրա, հանրահավաքների մասնակցող մարդկանց քանակը բավարար է շարունակելու համար ընթացող քաղաքական գործընթացները և հաջողության հասնելու համար: «Դավիթ Շահբազյանը լավ արտահայտություն ունի՝ ժողովրդի քանակը կրիտիկականից բարձր է»,-ասել է Զուրաբյանը: Նա հավելել է, որ որքան շատ մարդ մասնակցի հանրահավաքներին, այնքան արագ կհաջողվի հասնել հաջողության:
Զուրաբյանը մեկնաբանել է նաև ապրիլի 28-ի հանրահավաքի որոշ մասնակիցների նստացույց սկսելու ցանկությունը՝ «քաղբանտարկյալների» շուտափույթ ազատ արձակման հասնելու համար: Նա հայտարարել է, որ մեծ դժվարությամբ հաջողվեց համոզել մարդկանց ցրվել և հավելել է, որ եթե «քաղբանտարկյալները», մասնավորապես, Սասուն Միքայելյանը և Նիկոլ Փաշինյանը ազատ չարձակվեն մինչև մայիսի 31-ը, նա ինքը կմիանա նստացույցին:

Coordinator of the Armenian National Congress Levon Zurabyan does not see that the number of rally participants is decreasing with the lapse of time.
The number of rally participants is enough for continuing the current political processes and gaining success, Zurabyan told a press conference in Yerevan.
He added that the greater number of people comes to rallies, the sooner they will achieve success.
Zurabyan also commented on the desire of some rally participants to start a sit strike on April 28 for soonest release of “political prisoners.” He noted that they hardly managed to persuade people to leave Liberty Square, adding that if Sasun Mikaelyan and Nikol Pashinyan are not released until May 31 rally, he will join a sit strike.