«ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ն հովանավորում է «Վերածնունդ» երրորդ փառատոն-մրցույթը, որն այս տարի անցնում է Գյումրիում մայիսի 5-13-ը: Անցյալ տարի ընկերությունն նույնպես հովանավորել է փառատոն-մրցույթի աշխատանքները:
Փառատոնի մասնակիցներին ողջունել է «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլլինը, կարևորելով նման միջոցառումների մարզերում անցկացնելը: «Փառատոն-մրցույթը արդեն զբաղեցրել է իր տեղը միջազգային փառատոնների շարքում և տարեցտարի ավելանում է «Վերածնունդի» մասնակիցների թիվը: Համոզված եմ, որ երրորդ փառատոնից հետո կբացահայտվեն տաղանդավոր երաժիշտների, կատարողների նոր անուններ: Ուրախ եմ, որ ՀԿԵ-ն աջակցում է նոր տաղանդների բացահայտմանը: Այսօր է դրվում նրանց ապագա մեծ հաջողության հիմքը», – ասվում է Շայդուլլինի ողջույնի խոսքում:
«Վերածնունդ» փառատոն-մրցույթը անցնում է Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ օրհնության և Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հովանու ներքո: Այս տարի փառատոնին մասնակցում են երաժիշտ-կատարողներ 20 երկրից:

ЗАО «ЮКЖД» выступило спонсором третьего международного фестиваля-конкурса «Возрождение», который проводится в Гюмри с 5 по 13 мая. В прошлом году компания также спонсировала работы фестиваля-конкурса. Свои приветствия участникам фестиваля направил генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Шевкет Шайдуллин, придавший важность проведению подобных мероприятий в областях Армении. «Фестиваль-конкурс «Возрождение» уже занял свое достойное место в числе международных конкурсов, с каждым годом в нем принимает участие все больше музыкантов. Уверен, что после третьего фестиваля также появятся новые имена талантливых музыкантов, исполнителей. Рад, что ЮКЖД вносит свой вклад в выявление новых талантов. Сегодня закладывается основа их будущего большого успеха», – говорится в приветственном слове генерального директора.
Фестиваль-конкурс «Возрождение» проводится с благословления Католикоса Всех армян Гарегина Второго и под патронажем первой леди Армении Риты Саргсян. В нем принимают участие музыканты-исполнители из 20 стран мира.