Մայիսի 5-ին հանրությանը ներկայացվեց «Ոսկե ծիրան» 8-րդ միջազգային կինոփառատոնի պաստառը: Այն իրենից ներկայանցում է մեկը մյուսի մեջ մտած մարդկանց գլուխներ, որոնց ուղեղի փոխարեն տեսախցիկն է, որի օբյելտիվը ծառայում է որպես աչք: Պաստառն արված է սև, կարմիր և սպիտակ գույներով:
Փառատոնի հիմնադիր և նախագահ Հարություն Խաչատրյանը համարում է այն գեղեցիկ՝ ասելով « Անցած տարվա պաստառը ես անձամբ չէի հավանում, սակայն այն մեծ հավանության արժանացավ հատկապես օտարերկրյա մասնակիցների շրջանակներում: Հուսով եմ, այս տարի այն դուր կգա բոլորին»:
«Ոսկե ծիրան» 8-րդ միջազգային կինոփառատոնը այս տարի անց է կացվելու հուլիսի 10-17-ը, գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:

5 Май 2011 - 10:22 AMT
5 мая была представлена афиша 8-го международного кинофестиваля ”Золотой абрикос”. Она представляет собой человеческие головы, вдетые одна в другую, у которых вместо мозгов изображена видеокамера, а вместо глаз – объектив. Афиша окрашена черным, красным и белым цветами. Основатель и председатель фестиваля Арутюн Хачатрян считает ее красивой: “Прошлогодняя афиша мне лично не очень нравилась, хотя она понравилась многим зарубежным участникам. Я надеюсь, афиша этого фестиваля всем понравится”.
В этом году Международный фестиваль “Золотой абрикос” состоится 10-17 июля, генеральным спонсором выступит ВиваСелл-МТС.