5 Մայիս 2011 - 10:58 AMT
Արդեն երեք տարի է «Երևան» բժշկական կենտրոնը մայիս ամսին անվճար բժշկական ծառայություններ է տրամարդում արցախյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Երևան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Տարոն Տոնոյանը: Նրա խոսքերով, կենտրոնն անվճար հետազոտություն է անցկացնում և անհրաժեշտության դեպքում վիրահատություն կատարում: Նա նշել է, որ ամեն տարի կենտրոն դիմող մարդկանց թիվն ավելանում է:
«Առաջին տարին մեզ դիմել է 420 մարդ, անցյալ տարի նրանց թիվը կազմել է 700»,- ասել է Տոնոյանը և հավելել, որ մարդիկ վստահում են կենտրոնին: Միաժամանակ, նա նշել է, որ այս տարի հետազոտման համար արդեն գրանցվել է 382 մարդ: Կենտրոնի տնօրենը հաղորդել է, որ գրանցումը շարունակվելու է մինչև մայիսի 20-ը: Սակայն նա նշել է, որ ակցիան ավարտվելու է այն ժամանակ, երբ կհետազոտվի վերջին հիվանդը:

Уже три года, как медицинский центр «Ереван» в мае месяце предоставляет бесплатные медицинские услуги семьям погибших воинов-освободителей Арцахской войны. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил директор медицинского центра «Ереван» Тарон Тонoян. По его словам, центр проводит бесплатные обследования и в случае необходимости делает операции. Он заметил, что с каждым годом число обращающихся в центр людей увеличивается.
“В первый год к нам обратилось 420 человек, в прошлом году их число составило 700», – сообщил Тоноян, добавив, что люди доверяют центру. При этом он отметил, что в этом году для обследования зарегистрировалось уже 382 человека. Глава центра сообщил, что регистрация продолжится до 20 мая. Однако он заметил, что акция завершится тогда, когда будет обследован последний больной.