5 Մայիս 2011 - 12:22 AMT
Մայիսի 6-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում կկայանա Deep Purple-ի վոկալիստ Յան Գիլանի եւ Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմիի կողմից ստեղծված WhoCares խմբի ձայնասկավառակի եւ տեսահոլովակի շնորհանդեսը, որին կմասնակցի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
WhoCares հարդ ռոք խումբը ձևավորվել է Deep Purple խմբի վոկալիստ Յան Գիլանի եւ Black Sabbath խմբի կիթառահար Թոնի Այոմիի նախաձեռնությամբ, որոնք համախմբելով իրենց շուրջ բասիստ Ջեյսոն Նյուսթեդին, ստեղնահար Ջոն Լորդին, Iron Maiden խմբի հարվածահար Նիկո ՄաքԲրայանին և HIM խմբի անդամ Լինդե Լինդստրյոմին: WhoCares խումբը ստեղծվել է Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման աշխատանքների համար դրամական միջոցներ հանգանակելու նպատակով: Դպրոցը փլվել է 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ին տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի ժամանակ: Խմբի ստեղծման մտահղացումը եկել է այն ժամանակ, երբ Յան Գիլանը և Թոնի Այոմին 2010 թ-ին եկել էին Հայաստան:

6-го мая в зале “Тигран Мец” гостиницы “Армения-Мариотт” состоится презентация альбома и видеоклипа группы WhoCares, созданной по инициативе вокалиста всемирно известной группы Deep Purple Яна Гиллана и гитариста группы Black Sabbath Тони Айоми, в которой примет участие премьер-министр РА Тигран Саркисян.
Хард-рок-группа WhoCares создана по инициативе вокалиста группы Deep Purple Яна Гиллана и гитариста группы Black Sabbath Тони Айоми, которые сплотили вокруг себя известных музыкантов: басиста Джейсона Ньюстеда, клавишника Джона Лорда, ударника группы Iron Maiden Нико Мак-Брайана и члена группы HIM Линде Линдстройма. Школа была разрушена спитакским землетрясением 7 декабря 1988 года. Идея создания группы возникла во время визита Яна Гиллана и Тони Айоми в Армению в 2011 году.