5 Մայիս 2011 - 12:34 AMT
Գերմանայի Դյուսելդորֆ քաղաք են սկսել ժամանել զբոսաշրջիկներ Եվրոպայի տարբեր երկրներից, հաղորդում է «ՏուրՄայակը»: Դյուսելդորֆում մայիսի 10-14-ը տեղի է ունենալու «Եվրատեսիլ 2011» ամենամյա երգի մրցույթը: Դյուսելդորֆի տնտեսական զարգացման գործակալությունը հուսով է, որ զբոսաշրջությունից ստացված եկամուտները մայիսին աճելու են 10-15 տոկոսով: Քաղաքի իշխանությունները նշում են, որ արդեն Դյուսելդորֆ են ժամանել բոլոր մասնակիցների պատվիրակությունները, ինչպես նաև սկսում են ժամանել լրագրողները:
Մասնագետների գնահատականներով, քաղաքային բյուջեն համալրվելու է շուրջ 140 մլն եվրոյով` ստացված գովազդից և «Եվրատեսիլի» հեռարձակումից: Դյուսելդորֆի օդանավակայանում, ուր ժամանում են մրցույթի մասնակիցները, հյուրերը, ինչպես նաև երկրպագուները, տեղադրված է 385 մետր երկարությամբ բաններ բոլոր մասնակիցների երկրների դրոշներով:
Մրցույթը տեղի է ունենալու 35 հազար տեղանոց «Դյուսելդորֆ արենայում»: Առաջին կիսաեզրափակիչը կայանալու է մայիսի 10-ին, երկրորդը` մայիսի 12-ին: William Hill խոշորագույն գրասենյակի բուքմեքերների կարծիքով այս տարի մրցույթի ֆավորիտն է Ֆրանսիան:
Հայաստանը Եվրատեսիլում ներկայացնում է երգչուհի Էմմին, որը հանդես է գալու Boom-Boom երգով (երաժշտությունը` Apricota խումբ, խոսքերը` Սոսի Խանիկյան, գործիքավորումը` Արա Թորոսյան):

5 Май 2011 - 12:34 AMT
В немецкий Дюссельдорф, где с 10 по 14 мая пройдет ежегодный песенный конкурс "Евровидение", начали прибывать туристы из многих стран Европы, а также из других городов Германии, сообщает "ТурМаяк". В агентстве экономического развития Дюссельдорфа рассчитывают, что доходы от туризма в мае возрастут на 10-15%. Власти города отмечают, что в Дюссельдорф уже прибыли почти все делегации участников, а также начинают приезжать журналисты, которых аккредитовано порядка 2,5 тыс. человек.
По оценкам специалистов, городской бюджет пополнят около 140 млн евро, вырученных от рекламы и трансляции "Евровидения". В аэропорту Дюссельдорфа, в который преимущественно прибывают участники и гости конкурса, а также болельщики, размещен огромный баннер длиной 385 метров с флагами всех участников конкурса.
Конкурс пройдет на "Дюссельдорф-арене" вместимостью около 35 тыс. человек. Первый полуфинал конкурса состоится 10 мая, второй – 12 мая. По мнению букмекеров крупнейшей конторы William Hill, фаворитом конкурса этого года является Франция.
Армению на конкурсе Евровидения в этом году представит певица Эмми, которая выступит с песней под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян).