6 Մայիս 2011 - 08:03 AMT
Էդուարդ Անտինյան. Լևոն Տեր-Պետրոսյանի խոսակցություններն արտահերթ ընտրությունների մասին ընդամենը խաղեր են
Հայաստանում արտահերթ ընտրություններ չեն լինի: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Ռամկավար-ազատական կուսակցության ատենապետ Էդուարդ Անտինյանը: «Արտահերթ ընտրություններ չեն լինի: Արտաքին ազդակների դեպքում կարող են լինել միայն ֆորս-մաժորային հանգամանքներ»,-ասել է նա: Անտինյանն ընդգծել է,որ ՀԱԿ-ը ռեսուրսներ չունի, ստիպելու համար իշխանություններին գնալ արտահերթ ընտրությունների: Ըստ նրա, ՀԱԿ-ի նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի բոլոր հայտարարությունները արտահերթ ընտրությունների մասին ընդամենը խաղ է: Ըստ Անտինյանի, Տեր-Պետրոսյանը մտադիր է մասնակցել հերթական ընտրություններին:
«Իր մերձավոր շրջապատի այն մարդկանց, որոնք գիտեն, որ դա խաղ է, Տեր-Պետրոսյանն իր հետ խորհրդարան կտանի»,-ասել է նա: Անտինյանը հիշեցրել է, որ ժամանակին ՀԱԿ-ի առաջնորդը կտրուկ դեմ էր բոլոր այն ընդդիմադիր ուժերին, որոնք խոսում էին քաղաքական երկխոսության անհրաժեշտության մասին:
Իր հերթին ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Մկրտիչ Մինասյանը հայտարարել է, որ բանակցություններն իշխանությունների ու ՀԱԿ-ի միջև կարող են ընթանալ միայն ընտրությունների նորմալ անցկացման մասին: Պատգամավորն ընդգծել է, որ արտահերթ ընտրություններ Հայաստանում չեն լինի:

6 Май 2011 - 08:03 AMT
В Армении внеочередных выборов не будет. Об этом на пресс-конференции в Ереване председатель партии Рамкавар-Азатакан Армении (ПРАА) Эдуард Антинян.
“Внеочередных выборов не будет. Будут лишь в случае форс-мажорных обстоятельств в условиях внешних сигналов”,- заявил он. Антинян подчеркнул, что у АНК нет ресурсов, чтобы заставить власти пойти на внеочередные выборы. По его словам, все заявления лидера Армянского Национального Конгресса Левон Тер-Петросян о внеочередных выборах являются лишь игрой. По мнению Анитняна, Тер-Петросян готовится принять участие в очередных выборах.
“Тех людей из своего ближайшего окружения, которые знают, что это игра, Тер-Петросян поведет за собой в парламент”,- отметил он. Антинян напомнил, что в свое время лидер АНК резко выступал против всех оппозиционных сил, которые говорили о необходимости политического диалога с властями ради решения существующих в стране проблем.
В свою очередь депутат от правящей Республиканской партии Армении Мкртич Минасян заявил, что переговоры между властями и АНК могут идти лишь о нормальном проведении очередных выборов. Депутат подчеркнул, что внеочередных выборов в Армении не будет.