Հայկական կողմերին ոչ միայն չի հաջողվել բնակեցնել Ղարաբաղի ազատագրված տարածքները, այլ նաև կանգնեցնել արտագաղթը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է արցախյան պատերազմի վետերան, «Սարդարապատ» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը:
Մասնավորապես, Սեֆիլյանն ուշադրություն է դարձրել Շուշիում տիրող իրավիճակին: Նրա խոսքերով, եթե դեռ 1980-ականներին քաղաքում ապրում էր ավելի 30.000 մարդ, այսօր Շուշին ունի 3000-ից քիչ բնակիչ:
Սեֆիլյանը կոչ է արել ժողովրդին հավաքվել և լուծել առկա խնդիրները: «Դեռ ուշ չէ ամեն ինչ ուղղելու համար: Ղարաբաղյան պատերազմի տարիներին ոչ ոք չէր կարող մտածել, որ մենք կարող ենք հասնել մինչև Արաքս»,- ասել է Ժիրայր Սեֆիլյանը:

6 May 2011 - 08:27 AMT
Member of Sardarapat movement Zhirayr Sefilyan said that the Armenian side not only failed to inhabit the liberated territories of Karabakh, but also to prevent emigration from Armenia.
“Over 30,000 people lived in Shushi in 1980s, while currently there are less than 3,000 residents,” Sefilyan told a press conference in Yerevan.
He called on the nation to unite and solve the pressing problems. “It is not late to improve the situation. During the Karabakh war, nobody thought we can reach Arax,” he said.