9 February 2001 - 13:22 AMT
ԱՄՆ-Ը ՍԱՏԱՐՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԵԱՀԿ-Ի ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ՋԱՆՔԵՐԻՆ` ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ՀԱՄԱՏԵՂ ԽՄԲԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ՈՒՂՂՈՒԹՅԱՄԲ
09.02.2001. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ-ի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Դէվիդ Ջոնսոնը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը սատարում է ՀՀ կառավարության եւ Երեւանի ԵԱՀԿ ներկայացչության ջանքերին` կոռուպցիայի դեմ պայքարի համատեղ խմբի ստեղծման ուղղությամբ:
Դեսպան Ջոնսոնը նշել է, որ ԱՄՆ-ի կառավարությունը մտադիր է ԵԱՀԿ-ի առաքելությունների մշակած հակակոռուպցիոն ծրագրերին աջակցելու նպատակով հատկացնել 150 000 դոլար: –0–

США ПОДДЕРЖИВАЮТ УСИЛИЯ ПРАВИТЕЛЬСТВА АРМЕНИИ И МИССИИ ОБСЕ ПО СОЗДАНИЮ СОВМЕСТНОЙ ГРУППЫ ПО БОРЬБЕ С КОРРУПЦИЕЙ
09.02.2001, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Постоянный представитель США в ОБСЕ, посол Дэвид Джонсон заявил, что Соединенные Штаты поддерживают усилия армянского правительства и представительства ОБСЕ в Ереване по созданию совместной группы по борьбе с коррупцией.
Выступая на заседании постоянного совета ОБСЕ, посол Джонсон отметил, что правительство США намерено выделить 150.000 американских долларов для поддержки антикоррупционных программ, разработанных миссиями ОБСЕ. –0–