10 Մայիս 2011 - 13:50 AMT
«Անկեղծ ասած` ես հավատում եմ, որ Էմմիի «Boom Boom» երգը կարող է լավագույն հնգյակում հայտնվել»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Եվրատեսիլ 2007»-ի հայաստանյան մասնակից Հայկոն: Նրա խոսքով, երգը բավական հիշվող է: «Իսկ մեր գլխավոր խնդիրն այն է, որպեսզի երեք րոպեի ընթացքում այնպես անենք, որ երգը հիշվի եվրոպացի հանդիսատեսի կողմից»,- ասել է նա: դրա հետ մեկտեղ Հայկոն համոզմունք է հայտնել, որ Էմմին փայլուն ելույթ կունենա մրցույթի ժամանակ: «Ես շատ եմ սիրում Էմմին, նա հայկական էստրադայի լավագույն կատարողներից մեկն է, և ես վստահ եմ, որ նա շատ լավ ելույթ կունենա: Մենք բոլորս պետք է աջակցենք նրան»,- նշել է հայ երգիչը:
Սակայն Հայկոն նշել է, որ այս պահին շատ կարևոր է, որպեսզի մրցույթի հայ մասնակիցը լավագույն տասնյակում հայտնվի, «իսկ հետո արդեն տեսնենք, թե ինչպես կստացվի»: Երգիչը նաև խոստովանել է, որ մրցույթին հետևելու է ընտանիքի և ընկերների շրջապատում:
Մայիսի 10-ին Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում տեղի կունենա «Եվրատեսիլ 2011»-ի առաջին կիսաեզրափակիչը: Արդեն հայտնի են ելույթ ունեցող մասնակիցների հաջորդական համարները, մասնակիցների թվում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի ներկայացուցիչները:
Հայաստանը Եվրատեսիլում ներկայացնում է երգչուհի Էմմին, որը հանդես է գալու «Boom-Boom» երգով (երաժշտությունը` Apricota խումբ, խոսքերը` Սոսի Խանիկյան, գործիքավորումը` Արա Թորոսյան):

“Честно говоря, я верю в то, что песня Эмми “Boom-Boom” может оказаться в лучшей пятерке «Евровидения 2011», – заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net участник «Евровидения 2007», певец Айко. По его словам, песня довольно запоминающаяся. «А для нас главной задачей является то, чтобы за три минуты сделать так, чтобы песня запомнилась европейскому зрителю», – сказал он. При этом Айко выразил уверенность, что Эмми блестяще выступит в ходе конкурса. «Я очень люблю Эмми, она является одной из лучших артисток армянской эстрады, и я уверен, что она очень хорошо выступит. Мы все должны ее поддержать», – отметил армянский певец.
Однако Айко отметил, что на данный момент очень важно, чтобы армянская участница конкурса оказалась в лучшей десятке, «а потом уже увидим, как получится». Певец также признался, что будет следить за конкурсом в окружении семьи и друзей.
10 мая в Дюссельдорфе (Германия) состоится первый полуфинал конкурса «Евровидение 2011». Названы порядковые номера выступающих участников, среди которых представители Армении, России, Азербайджана и Грузии.
Армению на конкурсе Евровидения в этом году представит певица Эмми, которая выступит с песней под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян).