Մայիսի 11-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Գերմանիայի ԱԳՆ Արեւելյան Եվրոպայի, կովկասյան տարածաշրջանի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ դեսպան Պատրիցիա Ֆլորին, որն Հայաստան է ժամանել արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջեւ խորհրդատվությունների մասնակցելու նպատակով: Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց Հայաստանի եւ Գերմանիայի միջեւ ձեւավորված համագործակցությունը, թե երկկողմ, թե բազմակողմ ձեւաչափերով, պարբերական քաղաքական երկխոսությունը եւ առկա է հարաբերությունների հետագա ընդլայնման երկուստեք ձգտում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Ֆլորը նշեց, որ Գերմանիան շարունակելու է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերը եւ այսօր մեկնարկած ԱԳՆ-երի միջեւ խորհրդատվությունները հենց այդ նպատակին են ուղղված:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-գերմանական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը եւ Ասոցացման Համաձայնագրի շուրջ ընթացող բանակցությունները:
Դեսպան Ֆլորի խնդրանքով նախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման վերջին զարգացումները:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Պատրիցիա Ֆլորը մտքեր փոխանակեցին մի շարք միջազգային եւ տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ:

11 May 2011 - 10:20 AMT
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian received Patricia Flor, Ambassador and Special Envoy for Eastern Europe, Caucasus and Central Asia of the German Foreign Ministry, who is on a visit to Yerevan to participate in consultations held between the two countries' Foreign Ministries.
Nalbandian praised the cooperation established between Armenia and Germany in both bilateral and multilateral format, as well as regular dialogue, saying that the parties are willing to boost relations.
Flor noted for her part that Germany will continue taking steps to develop relations with Armenia, while the launched consultations are held to this end.
Armenian-German relations, Armenia-EU cooperation and negotiations around the Association Agreement were in the focus of the meeting.
At the request of Flor, the Armenian Minister briefed on recent processes in the Karabakh conflict settlement. Besides, the parties referred to a range of regional and international matters, the RA MFA press service reported.