11 Մայիս 2011 - 13:46 AMT
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը իր օրինակով քաջալերում է ապագա մասնագետներին` գործնական հմտությունների ձեռքբերման հարցում: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիպել է Վանաձորի պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողների հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունից։
Ինչ ազդեցություն կարող է ունենալ կառավարման ավտորիտար մեթոդը: Ի՞նչ է կառավարման մշակույթը և որքանո՞վ այն կարող է ազդել կազմակերպության զարգացման վրա: Այս հարցերի շուրջ են խոսել ուսանողները Ռալֆ Յիրիկյանի հետ։
«Հավակնոտ ծրագրեր կյանքի կոչելու հարցում շատ կարևոր է կառավարման մշակույթի ընտրությունը: Աշխատակիցների միջանձնային հարաբերությունները, նրանց արդյունավետ հաղորդակցվելը և թիմային աշխատանքը նպաստում են կազմակերպության դրական հեղինակության ստեղծմանն ու բարձր վարկանիշի պահպանմանը: Դրան զուգահեռ, չափազանց կարևոր է յուրաքանչյուրի հմտությունների բացահայտումը. դա մի ճանապարհ է, որն ապահովում է աշխատակիցների խրախուսումն ու առաջխաղացումը: Այդ ամենի հիմքում ամենկարևորը` կազմակերպության կարգուկանոնին հետևելու և մյուսներին ուղղորդելու` ղեկավարի օրինակն է», – ասաց Ռալֆ Յիրիկյանը:

11 Май 2011 - 13:46 AMT
ВиваСелл-МТС на собственном примере ознакомил будущих специалистов с вопросами получения практических навыков. Генеральный директор компании встретился со студентами Государственного педагогического университета Ванадзора, сообщает пресс-служба ВиваСелл-МТС.
Какое влияние может оказать авторитарный метод управления? Что такое культура управления и каким образом она может повлиять на развитие компании? Эти и другие вопросы обсуждали студенты с Ральфом Йирикяном.
“Для создания смелых программ необходим правильный выбор культуры управления. Взаимоотношения между сотрудниками, их командная работа способствуют созданию положительного имиджа компании, сохранению высокого рейтинга. Также очень важно уметь раскрыть способности каждого работника. В основе всего этого лежит личный пример директора компании в деле управления и соблюдения дисциплины”,- сказал Ральф Йирикян.