11 Մայիս 2011 - 14:45 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դրական է վերաբերվում ընդդիմության հետ երկխոսությանը: Ինչպես Հայաստանի խորհրդարանում լրագրողներին է հայտնել ՀՀ վարչապետը, ընդդիմության հետ երկխոսությունը եղել է միշտ և եղել է հրապարակային: «3 տարվա ընթացքում մենք հայտարարել ենք այն մասին, որ իշխանությունների և ընդդիմության միջև երկխոսությունը խիստ անհրաժեշտ է: Այս նպատակով մենք ընդդիմությանը համագործակցության ենք հրավիրել, մասնավորապես, ձևավորել ենք կառույցներ, որոնց ընդդիմության մասնակցությունը խիստ կարևոր էր: Այս տեսակետից մենք միշտ բաց ենք եղել, և մեր երկխոսությունը հրապարակային է եղել»,- ասել է Սարգսյանը:
Վարչապետը հայտնել է, որ բնական է վերաբերվում իր հրաժարականի առնչությամբ ընդդիմության պահանջներին: «Ձեզ կոչ եմ անում նաև հանգիստ վերաբերվել նման գաղափարներին, քանի որ դա քաղաքակիրթ երկրներին հատուկ է քաղաքական պայքարի դրսևորում է»,- լրագրողներին խորհուրդ է տվել վարչապետը:
Պատասխանելով հարցին այն մասին, թե արդյոք հայկական ընդդիմության կողմնակիցները ազատ կարձակվեն կալանքից մինչև մայիսի 28-ը, վարչապետը դժվարացել է պատասխանել:

11 Май 2011 - 14:45 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян положительно относится к диалогу с оппозицией. Как заявил журналистам в парламенте Армении армянский премьер,
диалог с оппозицией был всегда и был публичным. «На протяжении 3 лет мы заявляли о том, что диалог между властями и оппозицией крайне необходим. С этой целью мы приглашали оппозицию к сотрудничеству, в частности, мы сформировали структуры, участие оппозиции в которых было крайне важным. С этой точки зрения мы всегда были открыты, и наш диалог был публичным», – сказал Саркисян.
Премьер заявил, что естественно относится к требованиям оппозиции относительно его отставки. «Призываю вас также спокойно относиться к таким идеям, поскольку это проявление политической борьбы, присущей цивилизованным странам», – посоветовал журналистам премьер.
Премьер затруднился ответить на вопрос, будут ли освобождены сторонники армянской оппозиции из заключения до 28 мая.