Հայաստանի վարչապետը երկրում արտահերթ ընտրությունների անցկացումն անիրական է համարում: «Հայաստանի իշխանությունները չեն պատրաստվում արտահերթ ընտրությունների, քանի որ դրա համար ոչ մի հիմք չկա»,- Հայաստանի խորհրդարանում լրագրողներին է հայտնել Տիգրան Սարգսյանը:
Նա ընդգծել է, որ իշխանությունները հարգանքով են վերաբերվում ընդդիմության ցանկացած առաջարկներին, քանի որ հենց նա իրավունք ունի հանդես գալու նախաձեռնություններով և գործելու քաղաքական պայքարի կանոնների շրջանակներում:
Հայաստանի վարչապետը ձեռնպահ է մնացել մեկնաբանելուց Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությունը, մասնավորապես, այն մասին, որ վերջին տարիներին Հայաստանում կենսամակարդակը զգալիորեն իջել է:

11 Май 2011 - 14:51 AMT
Премьер-министр Армении считает нереальным проведение в Армении внеочередных выборов. «Власти Армении не собираются проводить внеочередные выборы, поскольку для этого нет никаких оснований»,- сказал Тигран Саркисян журналистам в парламенте Армении.
Он подчеркнул, что власти с уважением относится к любым предложениям оппозиции, поскольку у нее есть права выступать с инициативами и действовать в рамках правил политической борьбы.
Премьер Армении отказался прокомментировать недавнее заявления второго президента Армении Роберта Кочаряна, в частности, о том, что в последние годы уровень жизни населения Армении значительно упал.