13 Մայիս 2011 - 04:40 AMT
2011 թվականի մայիսի 25-26-ին Երևանի «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի կունենա CTS2011 11-րդ ամենամյա Միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը: Այս մասին հաղորդում են ցուցահանդեսի կազմակերպիչները, որոնք են Ճամփորդական Գործակալների Հայկական Միությունն (AATA) ու Ճամփորդական Գործակալների Ամերիկյան Միությունը (ASTA) հայաստանյան ներկայացուցչության կողմից` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հովանու ներքո: Այս տարի ևս ցուցահանդեսի ուղղվածությունը լինելու է տարածաշրջանային և կրկին սպասվում է ակտիվ մասնակցություն Թուրքիայից, Հնդկաստանից, Վրաստանից` մասնավորապես Աջարիայից, ակտիվ մասնակցություն է ակնկալվում նաև Հայաստանի մարզերից։ Առաջին անգամ ցուցահանդեսին կմասնակցեն աննախադեպ մեծ թվով ընկերություններ Թուրքիայից` մասնավորապես Վան նահանգից` 40 հոգանոց պատվիրակությամբ, ինչպես նաև Վրաստանից:
CTS2010-ին մասնակցել են 87 կազմակերպություն` ճամփորդական գործակալություններ և տուր օպերատորներ, ավիաընկերություններ, հյուրանոցներ և հանգստյան տներ, ապահովագրական ընկերություններ, պետական և հասարակական կազմակերպություններ, ճամփորդական հրատարակություններ, տեղեկատվական գործակալություններ, ուսումնական հաստատություններ, ռեստորաններ, զբոսաշրջային ոլորտը օժանդակող կազմակերպություններ, հուշանվերների, կոնյակի ու գինու առաջատար արտադրողներ:
Միջոցառման աջակից-գործընկերներն են Հայ-Գերմանական Համագործակցության GTZ ծրագիրը, «Արմենիա Մարիոթ» Հյուրանոցը և Հայաստանի Հյուրանոցների Միությունը:

13 Май 2011 - 04:40 AMT
25-26 мая в Ереване в гостинице “Армения Мариотт” пройдет 11-ая ежегодная туристическая выставка CTS2011, сообщают организаторы выставки. Организаторами международной выставки являются Армянский союз туристических агентов (AATA) и армянское представительство Американского союза туристических агентов (ASTA), под патронажем Минэкономики Армении. В этом году направленность выставки будет региональная, и ожидается активное участие компаний из Турции, Индии, Грузии, в частности Аджарии, а также областей Армении. В выставке впервые примет участие беспрецедентное количество компаний из Турции, в частности, состоящая из 40 человек делегация из провинции Ван, и из Грузии.
В 2010 году в выставке приняли участие 87 организаций: туристические агентства и туроператоры, авиакомпании, гостиницы и дома-отдыха, страховые компании, государственные и частные организации, информагентства, рестораны, учебные заведения, ведущие производители сувениров, коньяка и вин.
Партнерами выставки также являются Программа армяно-германского сотрудничества (GTZ), гостиница “Армения Мариотт” и Союз гостиниц Армении.