14 Մայիս 2011 - 11:47 AMT
2008թ. մարտի 1-2-ի ողբերգական իրադարձությունների հետաքննության շրջանակներում Հայաստանի հատուկ քննչական ծառայությունը կքննի Հայաստանի նախկին նախագահներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին ու Ռոբերտ Քոչարյանին մարտի 1-ի գործով հարցաքննելու նպատակահարմարությունը: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի հատուկ քննչական ծառայության պետ Անդրանիկ Միրզոյանը: Նա հայտնել է, որ այդ գործով զբաղվող քննիչները կրկին ուսումնասիրում են այդ գործի նյութերը: Միրզոյանը, մասնավորապես, նշել է, որ այժմ քննարկվում են այդ գործով նոր վկաների հայտնաբերման ուղիները: Նա չի բացառել նաև այն, որ կհրավիրվեն նոր մասնագետներ ու փորձագետներ:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը վերջերս հորդորեց երկրի իրավապաշտպան մարմիններին ակտիվացնել մարտի 1-ի գործով հետաքննությունը:

14 May 2011 - 11:47 AMT
Head of the special investigation service (SIS) Andranik Mirzoyan said that Armenia’s SIS will consider the expediency of interrogation of Armenian former presidents Levon Ter-Petrossian and Robert Kocharian as part of investigation of the March 1-2, 2008, tragic events.
Mirzoyan noted that materials of the case are again studied. Specifically, the ways for revelation of new witnesses in the case are currently discussed. According to him, new specialists and experts may be invited as part of the investigation.
Recently, Armenian President Serzh Sargsyan urged law enforcers to intensify investigation of the March 1-2, 2008, events.