2011-ի մայիսի 12-ին Խմելնիցկի շրջանային գեղարվեստական թանգարանում տեղի է ունեցել համերգ` նվիրված Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 90-ամյակին: Այդ մասին հաղորդել է համերգի կազմակերպիչ, Խմելնիցկի «Լիգա կուլտուր» միջազգային միավորման նախագահ Աննա Շտիբելբանդը: Միջազգային մրցույթների դափնեկիր Սվետլանա Բաբիցկայայի կատարմամբ հնչել են կոմպոզիտորի ստեղծագործությունները, որոնք ջերմ են ընդունվել հանդիսատեսի կողմից: Համերգը վարել է միջազգային թատերական մրցույթների դափնեկիր, «Գոլոս» մենաթատրոնի տնօրեն Սերգեյ Տրոյանովսկին, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Առնո Բաբաջանյանն ականավոր հայ կոմպոզիտոր է և դաշնակահար: «Առաջին սիրո երգը» ֆիլմի երաժշտության հեղինակն է, որտեղ առաջին անգամ ԽՍՀՄ-ում հնչել են ջազային մեղեդիներ:

12 мая 2011 года в Хмельницком областном художественном музее прошел концерт, посвященный 90-летию со дня рождения Арно Бабаджаняна. Об этом сообщила организатор концерта председатель Хмельницкого областного межнационального объединения «Лига культур» Анна Штивельбанд. В сольном исполнении лауреата международных и всеукраинских конкурсов Светланы Бабицкой, прозвучали произведения композитора, которые были тепло восприняты аудиторией. Ведущий концерта – лауреат международных театральных конкурсов, директор монотеатра «Голос» – Сергей Трояновский, передает Analitika.at.ua.
Арно Арутюнович Бабаджанян – выдающийся советский армянский композитор и пианист. Автор музыки к фильму «Песня первой любви», в котором впервые в СССР прозвучали джазовые мелодии, а его «Армянская рапсодия» и «Ноктюрн» по праву вошли в золотой фонд музыки.