Մայիսի 17-ին՝ժամը 21.27-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արցախի պողոտայի թիվ 24 շենքի հարակից տարածքում տեղի է ունեցել ավտոպատահար և հրդեհի բռնկում, կան տուժածներ:
Դեպքի վայր են մեկնել երկու մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը (պարամեդիկներով), փրկարարական ուժերի վարչության օպերատիվ խումբը:
Դեռևս չպարզված հանգամանքներում բախվել են թիվ 76 երթուղու ՛՛ԳԱԶել՛՛ մակնիշի 3456 Տ պետհամարանիշի և ՛՛Մերսեդես՛՛ մակնիշի 23 ՍԼ 673 պետհամարանիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով տեղի է ունեցել հրդեհի բռնկում: Տեղում զոհվել են ՛՛ԳԱԶել՛՛ մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը ու առջևի երկու ուղևորները և ՛՛Մերսեդես՛՛ մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ, 1987թ.-ին ծնված Սերգեյ Բաղշյանը:
Տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով Երևան քաղաքի ՛՛Էրեբունի՛՛ բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել 9 ուղևոր. Երևան քաղաքի բնակիչներ, 1957թ.-ին ծնված Վալերի Պետրոսյանը, 1957թ.-ին ծնված Հովսեփ Փափազյանը, 1978թ.-ին ծնված Աննա Խաչատրյանը, 1996թ.-ին ծնված Մարիաննա Մուրադյանը, 1991թ.-ն ծնված Հռիփսիմե Ստեփանյանը, Սիսիան քաղաքի բնակիչներ, 2004թ.-ին ծնված Գոռ Հայրապետյանը և 1990թ.-ին ծնված Գեղամ Գաբրիելյանը, Գյումրի քաղաքի բնակիչ, 1984թ.-ին ծնված Մուշեղ Գևորգյանը և Արագածոտնի մարզի Արագած գյուղի բնակիչ, 1993թ.-ին ծնված Գոռ Պապոյանը: Մինչ շտապօգնության ժամանումը պարամեդիկների կողմից տուժածներին ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն:
Փրկարարների ուժերով ավտոմեքենաներից դուրս են բերվել այրված դիակները և հանձնվել շտապօգնության աշխատակիցներին: Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 21.36-ին, մարվել`22.35-ին: Ավտոմեքենաները այրվել են ամբողջությամբ:
Գոռ Հայրապետյանը տեղափոխվել է այրվածքների կենտրոն. առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր` ստացել է ոտքերի և նստատեղի այրվածքներ (25%), գտնվում է շոկային վիճակում:
Ըստ հերթապահ բժիշկների՝ Գ.Հայրապետյանի, Գ.Պապոյանի, Հ.Ստեփանյանի և Մ.Մուրադյանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է, իսկ մյուս տուժածներինը՝ բավարար, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:

18 Май 2011 - 06:56 AMT
Министерство чрезвычайных ситуаций Армении опубликовало имена пострадавших от аварии 17 мая на улице Арцаха в Ереване. Как сообщает пресс-служба МЧС РА, с телесными повреждениями разной степени в медицинский центр “Эребуни” были доставлены 9 пассажиров: жители г. Еревана – Валерий Петросян (1957 г.р.), Овсеп Папазян (1957 г.р.), Анна Хачатрян (1978 г.р.), Марианна Мурадян (1996 г.р.). Рипсиме Степанян (1991 г.р.). Также среди пострадавших жители города Сисиан: Гор Айрапетян (2004 г.р.), Гегам Габриелян (1990 г.р.), житель города Гюмри Мушег Геворгян (1984 г.р.) и житель деревни Арагац Арагацотнской области Гор Папоян (1993 г.р.).
При помощи спасателей, прибывших на место происшествия, из машин были вынесены тела погибших и сданы сотрудникам скорой помощи.
Гор Айрапетян помещен в ожоговый центр, его состояние оценивается тяжелым. Айрапетян получил ожоги нижней части тела (25%) и находится в шоковом состоянии. По словам врачей, состояние здоровья Г. Айрапетяна, Г. Папояна, Р. Степанян, М. Мурадяна оценивается как стабильно тяжелое, а состояние остальных пострадавших – удовлетворительное.
17 мая около 21:00 на улице Арцаха в административном округе Эребуни города Еревана произошло крупное ДТП. По предварительным данным, маршрутное такси №76 столкнулось с машиной марки «Мерседес», в результате чего произошел взрыв и вспыхнул пожар. Как сообщили в Полиции, в результате ДТП погибло 4 человека, девять были доставлены в медицинский центр «Эребуни». В результате аварии обе машины полностью сгорели.