Մերձմոսկովյան Լյուբերեցկի շրջանում տեղի է ունեցել զանգվածային ծեծկռտուք, մեկ մարդ զոհվել է, յոթը տուժել են, «Ինտերֆաքսին» է հայտնել աղբյուրը տարածաշրջանի իրավապահ մարմիններում:
«Մոտ 22: 30-ին Օկտյաբրսկի ավանում խմբակային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել հայերի և ադրբեջանցիների միջև տրավմատիկ և սառը զենքի կիրառությամբ»,-հայտարարել է գործակալության զրուցակիցը: Ըստ նրա, արդյունքում 24-ամյա տղամարդը մահացել է տեղում դանակի հարվածից, ևս 7 մարդ հոսպիտալացվել է հրազենային և դանակով հասցված վերքերով: Զոհվածը դաղստանցի է՝ ծնված 1987թ.: Պատահարի վայրում ոստիկանները հայտնաբերել են տրավմատիկ զենքի 12 պարկուճ:

18 Май 2011 - 06:58 AMT
В Люберецком районе Московской области произошла массовая драка, один человек погиб, семеро пострадали, сообщил «Интерфаксу» источник в правоохранительных органах региона.
«Около 22.30 в поселке Октябрьский на улице Текстильщиков у дома номер 7 между уроженцами Армении и Азербайджана на почве неприязненных отношений произошла групповая драка с применением травматического и холодного оружия», – заявил собеседник агентства. По его словам, в результате 24-летний мужчина погиб на месте от удара ножом, еще семь человек с огнестрельными и ножевыми ранениями госпитализированы. Погибший оказался уроженцем Дагестана 1987 года рождения. На месте происшествия сотрудники полиции обнаружили 12 гильз от травматического оружия.