18 Մայիս 2011 - 08:16 AMT
Տյումենում հրեշավոր հանցագործություն է կատարվել՝ հանցագործները գնդակահարել են մի ողջ ընտանիք՝ չորսը սպանված են, երկուսը տուժել են: Հաշվեհարդարը կատարվել է Կույբիշևի փողոցում գտնվող մասնավոր տանը՝ դիմակավորված երկու հարձակվողները գնդակահարել են տան տիրուհուն, նրա քաղաքացիական ամուսնուն և նրանց 1972թ. և 1974թ. ծնված որդիներին: Այս երկուսը նախկինում դատված են եղել: Հրազենային վերքեր են ստացել նաև 36-ամյա աղջիկն ու 8-ամյա թոռնուհին: Բոլոր զոհվածները ազգությամբ հայ են: Ամենաավագը 58 տարեկան էր, գրում է utro.ru-:
Ոստիկաններին կարողացել է կանչել տան տիրուհու վիրավորված աղջիկը: Ոստիկանները հանցագործության վայր են ժամանել երեքշաբթի լույս չորեքշաբթի գիշերը՝ տեղի ժամանակով մոտ 00:45-ին: Կատարվածի հանգամանքները պարզվում են: Դեռևս չափանզանց քիչ բան է հայտնի, սակայն, դատելով պարկուճներից, կրակել են ինքնաձիգերից: Զենքը չի հայտնաբերվել:
Որպես հիմնական վարկած դիտարկվում է տան տիրուհու երկու որդիների առևտրային և քրեական գործունեությունը՝ նրանք դատվածություններ ունեին գողության և խարդախության համար:
Հարուցված է քրեական գործ ՌԴ ՔՕ 105 հոդվածի 2 մասվով՝ «Երկու և ավելի անձանց սպանություն, կատարված մի խումբ անձանց կողմից, և 222 հոդվածի 1 մասով՝ հրազենի ապօրինի շրջանառություն:

18 Май 2011 - 08:16 AMT
В Тюмени совершено жуткое преступление: преступники расстреляли целую семью – убиты четверо, двое пострадали. Расправа была совершена в частном доме на улице Куйбышева: двое нападавших в масках расстреляли хозяйку, ее гражданского супруга и их сыновей 1972 и 1974 гг. рождения. Эти двое ранее были судимы. Огнестрельные ранения получили 36-летняя дочь погибшей и восьмилетняя внучка. Все погибшие – по национальности армяне. Возраст самого старшего – 58 лет, пишет utro.ru.
Сотрудников правоохранительных органов смогла вызвать раненая дочь хозяйки дома. Стражи порядка прибыли на место преступления в ночь со вторника на среду, около 00:45 по местному времени. Обстоятельства случившегося устанавливаются. Пока известно крайне мало, однако, судя по калибру найденных на месте преступления гильз, стрельба велась из автоматических винтовок. Оружие найдено не было.
В качестве основной версии рассматривается убийство в связи с коммерческой и криминальной деятельностью двоих сыновей хозяйки дома, ранее судимых за кражи и мошенничество, сообщили в следственном управлении Следственного комитета РФ по Тюменской области.
Уголовное дело возбуждено по пунктам "а", "ж" ч. 2 ст. 105 УК РФ ("Убийство двух и более лиц, совершенное группой лиц") и ч. 1 ст. 222 УК РФ ("Незаконный оборот огнестрельного оружия").