18 Մայիս 2011 - 11:07 AMT
Մայիսի 20-22-ը Երևանի «Մոսկվայի տանը» տեղի է ունենալու «Ճանապարհ դեպի տաճար» ցուցահանդես-մրցույթը: Ցուցահանդեսին մասնակցելու են Հայաստանի ուսումնական հաստատությունների 1-ին և 2-րդ դասարանների աշակերտները` գեղանկար, գրաֆիկա, կիրառական արվեստ և քանդակ անվանակարգերում:
Հաղթողներին կորոշի հատուկ ժյուրին` բաղկացած նշված մասնագիտական ոլորտի ներկայացուցիչներից, որը կգլխավորի ՀՀ նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը:
Ցուցահանդեսը կազմակերպվում է «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» Ազգային հետազոտական համալսարանի, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ՀՀ նկարիչների միության, «Մոսկվայի տան» և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության ջանքերով:

18 Май 2011 - 11:07 AMT
20-22 мая в Ереване в “Доме Москвы” состоится конкурс-выставка “Дорога к храму”. В выставке примут участие ученики 1-ых и 2-ых классов учебных заведений Армении в номинациях – живопись, графика, прикладное искусство и скульптура.
Победителей наградит особое жюри, в составе которого будут представители вышеназванных видов искусства, возглавит жюри председатель Союза художников РА Карен Адамян.
Выставку организуют Национальный исследовательский университет “Высшая школа экономики”, Министерство образования и науки РА, Союз художников РА, “Дом Москвы” и Армянский благотворительный общий союз.