19 Մայիս 2011 - 11:12 AMT
Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Հարկավոր է իրավական և քաղաքական գնահատական տալ Հայաստանի բոլոր երեք նախագահներին
Հարկավոր է իրավական և քաղաքական գնահատական տալ Հայաստանի բոլոր երեք նախագահներին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: «Նախագահներից յուրաքանչյուրն իր ներդրումն է ունեցել պետական շինարարության գործում և պատասխանատվության իր չափն է կրում ներկա ոչ իրավական, հակաժողովրդավարական իրավիճակի համար: Յուրաքանչյուրը՝ յուրովի»,-ասել է նա:
Հովհաննիսյանը հավելել է նաև, որ նախագահներինց ոչ մեկը իրավունք չունի հայտարարելու, թե իրեն այլընտրանք չկա, նրանք պատասխանատու են նաև ապագա սերունդների համար այլընտրանք թողնելու հարցում: Նա նշել է, որ հիմա Հայաստանի համար ամենակարևորը չորրորդ նախագահի հարցն է: Նա հավելել է, որ, իր կարծիքով, ապագա նախագահը միանգամայն նոր մարդ է լինելու:

The activities of all 3 Armenian presidents must be given legal and political assessment, according to Heritage party leader.
As Raffi Hovannisian told a news conference in Yerevan, each one of the Armenian presidents contributed to the state-building, also having their own share of responsibility for current lawless, antidemocratic situation.
“None of the Presidents has a right to state there's no alternative to his presidency. It’s the president’s responsibility to prepare alternatives for the next generations,” Hovannisian noted.
According to Heritage leader, the fourth Armenian president will totally differ from his predecessors.