19 Մայիս 2011 - 11:12 AMT
Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Հարկավոր է իրավական և քաղաքական գնահատական տալ Հայաստանի բոլոր երեք նախագահներին
Հարկավոր է իրավական և քաղաքական գնահատական տալ Հայաստանի բոլոր երեք նախագահներին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: «Նախագահներից յուրաքանչյուրն իր ներդրումն է ունեցել պետական շինարարության գործում և պատասխանատվության իր չափն է կրում ներկա ոչ իրավական, հակաժողովրդավարական իրավիճակի համար: Յուրաքանչյուրը՝ յուրովի»,-ասել է նա:
Հովհաննիսյանը հավելել է նաև, որ նախագահներինց ոչ մեկը իրավունք չունի հայտարարելու, թե իրեն այլընտրանք չկա, նրանք պատասխանատու են նաև ապագա սերունդների համար այլընտրանք թողնելու հարցում: Նա նշել է, որ հիմա Հայաստանի համար ամենակարևորը չորրորդ նախագահի հարցն է: Նա հավելել է, որ, իր կարծիքով, ապագա նախագահը միանգամայն նոր մարդ է լինելու:

19 Май 2011 - 11:12 AMT
Раффи Ованнисян: Деятельности всех трех президентов Армении нужно дать правовую и политическую оценку
Деятельности всех трех президентов Армении нужно дать юридическую и политическую оценку. Об этом заявил на пресс-конференции в Ереване лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян. “Каждый президент Армении внес свой вклад в государственное строительство и несет в своей мере ответственность за нынешнюю бесправную, антидемократическую ситуацию. Каждый по-своему”, – отметил он.
Ованнисян также добавил, что ни один из трех президентов не имеет права заявлять, что ему нет альтернативы и что они в ответе за подготовку альтернатив для будущих поколений. При этом он отметил, что самое важное для Армении – вопрос четвертого президента. Лидер “Наследия” добавил, что, по его мнению, будущий президент будет совершенно новым человеком.