Հայաստանի կառավարությունը մայիսի 20-ի նիստում որոշում է ընդունել ԱՊՀ 20-ամյակի առթիվ միջպետական ցուցահանդեսին մասնակցությունը կազմակերպելու համար 25 մլն դրամ հատկացնելու մասին:
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ցուցահանդեսը տեղի կունենա հունիսի 28-ից հուլիսի 3-ը Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքի Համառուսաստանյան ցուցահանդեսային կենտրոնում, իսկ նախապատրաստական աշխատանքները առևտրական կազմակերպությունների և Զարգացման հայկական գործակալության պատասխանատվության տակ են:
Այս կապակցությամբ Հայաստանի վարչապետը նշել է, որ անհրաժեշտ է արագացնել նախապատրաստական աշխատանքները, քանի որ նախքան ցուցահանդեսը հաշված օրեր են մնացել` ավելացնելով, որ նախօրեին Մինսկում ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների նիստում այս հարցը նույնպես քննարկվել է:

20 Май 2011 - 07:02 AMT
Правительство Армении на заседании 20 мая приняло решение выделить 25 млн драмов для того, чтобы быть должным образом быть представленной на межгосударственной выставке по случаю 20-летия СНГ.
Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, выставка пройдет с 28 июня по 3 июля, а работы по подготовке будут возложены на торговые организации и Армянское агентство развития.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что необходимо ускорить подготовительные работы, поскольку до выставки остались считанные дни, добавив, что накануне на заседании глав правительств СНГ в Минске данный вопрос также был обсужден.