Հայաստանի ոստիկանությունում կադրային փոփոխությունները շարունակվելու են, մայիսի 20-ին լրագրողներին կառավարության նիստից հետո ասել է Հայաստանի ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը: «Կադրային փոփոխությունները միշտ եղել են և լինելու են: Երբեմն մարդիկ ազատվում են պաշտոններից տարաբնույթ հարցերի պատճառով: Բայց վերջին փոփոխությունները, հիմնականում, կապված են եղել ռոտացիոն համակարգի հետ, քանի որ 3-4 տարի զբաղեցնելով նույն պաշտոնը, մարդը դառնում է կարծրատիպերի գերի, նրա հնարավորությունները նեղանում են, նա թուլացնում է հսկողությունը: Այդ դեպքում նպատակահարմար եմ համարում տեղափոխել այդ մարդուն այլ ստորաբաժանում»,- ասել է նա:
Մասնավորապես, նրա խոսքերով, Կոտայքի, Հրազդանի և այլ շրջանների պետերն ազատվել են իրենց պաշտոններից, շուտով նշանակվելու են այլ պաշտոններում: «Ինչ-որ ժամանակ նրանք լավ են աշխատել, հիմա թուլացրել են զգոնությունը, ուստի կարծում եմ, որ փոփոխությունները կատարվել են ժամանակին և հիմնավորված են»,- ասել է Ալիկ Սարգսյանը:

20 Май 2011 - 09:04 AMT
Кадровые изменения в полиции Армении будут продолжены, сказал журналистам 20 мая после заседания правительства начальник полиции РА Алик Саргсян. «Кадровые изменения всегда были и будут. Порой люди освобождаются от должностей в связи с разного рода вопросами. Но последние изменения, в основном, были связаны с ротационной системой, поскольку, занимая должность в течение 3-4 лет, человек оказывается в плену стереотипов, его возможности уменьшаются, он ослабляет контроль. В этом случае, считаю целесообразным перевести его в другое подразделение»,- пояснил он.
В частности, по его словам, начальники отдела Котайка, Раздана и других областей, освобожденные со своих должностей, в скором времени будут назначены на другие должности «В какой-то период они работали хорошо, теперь ослабили свою бдительность, поэтому считаю, что изменения были сделаны вовремя и обоснованно», – добавил он.