20 Մայիս 2011 - 10:36 AMT
Ցանկացած ոճրագործություն, ոչ թե միայն մեծ հասարակական արձագանք ստացածները, պատժվելու է, լրագրողների հետ զրույցում հավաստիացրել է ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը: «Մենք պատրաստ ենք պատժել բոլորին, սակայն այս պահին ես դա չեմ ուզում վերագրել ՀՀ ոստիկանության Գլխավոր քրեական վարչության պետ, գեներալ-մայոր Հովհաննես Թամամյանին, քանի որ քննությունը դեռևս շարունակվում է և դա հնարավոր կլինի քննարկել քննության ավարտից հետո»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, մեղադրանքը միշտ պետք է հիմնավորված լինի, դատարանը պետք է որոշում կայացնի, որից հետո ոստիկանապետը խոտացավ վերադառնալ այդ հարցին: «Ինչ վերաբերում է հասարակական հնչեղություն ստացած երևույթներին, ապա բոլոր նման դեպքերը իրենց արժանի պատիժը կստանան: Ես արդեն բացառել եմ «ներել» բառը իմ գործունեությունից, նկատի ունեմ համակարգը: Քանի որ, որքան շատ ես հանդուրժում, այնքան ռիսկերն ավելանում են և մարդիկ թույլ են տալիս իրենց ոտնձգություններ կատարել: Այսօր ժամանակները փոխվել են և ներել չի կարելի»,-ասել է նա:
Ապրիլի 11-ին ԱԱԾ աշխատակիցները բերման են ենթարկել ոմն անձի «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հաստատություն: Հատուկ քննչական ծառայությունը երեկ դիմել է ընդհանուր իրավասության վարչական դատարան՝ Գլխավոր քննչական վարչության հատուկ կարևորության գործերի քննիչ, մայոր Վահան Խանզադյանի հանդեպ որպես խափանման միջոց երեք ամիս կալանավորում ընտրելու միջնորդությամբ:
Խանզադյանը որպես վկա է անցնում ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության նախկին ղեկավար, գեներալ-մայոր Հովհաննես Թամամյանի գործով:
Որոշ տվյալներով Թամամյանը 150 հազար դոլար կաշառք է ստացել՝ քննությունը կեղծ ճանապարհով ուղղորդելու համար:

20 Май 2011 - 10:36 AMT
Любое злодеяние, а не только получившее широкую общественную огласку, в отношении граждан Армении будет наказано, заверил в беседе с журналистами 20 мая в Ереване начальник полиции Алик Саргсян. «Мы готовы наказывать всех, но на данный момент не хочу относить это к бывшему руководителю Главного Управления угрозыска Полиции Армении, генерал-майору Ованнесу Тамамяну, поскольку следствие еще продолжается, и будет случай обсудить после его завершения», – сказал он.
По его словам, обвинение должно быть обосновано, вынесено заключение суда, после чего начальник Полиции обещал к нему вернуться. «Что же касается подобных явлений, получивших громкую общественную огласку, то любое явление будет наказано. Я уже исключаю слово «прощение» из моей деятельности, имею в виду систему. Поскольку понимаю, чем больше терпимости, тем больше увеличиваются риски, и люди позволяют себе подобные покушения. Сегодня времена изменились, и прощать нельзя», – подчеркнул он.
11-го апреля поздним вечером из Административного суда общей юрисдикции общин Кетрон (Центр) и Норк-Мараш сотрудники СНБ доставили некую личность в уголовно-исполнительное учреждение “Ереван-Кентрон”.
Специальная Следственная Служба вчера обратилась в упомянутый суд с ходатайством об избрании меры наказания в виде трех месяцев ареста в отношении старшего следователя по особо важным делам Главного Следственного Управления Полиции, майора Ваана Ханзадяна.
В качестве подозреваемого Ханзадян проходит по делу бывшего руководителя Главного Управления угрозыска Полиции Армении, генерал-майора Ованнеса Тамамяна.
По некоторым сведениям, речь идет о взятке в $150 тысяч, которую получил Таманян, направив следствие по ложному пути.
Выступая 14 марта на заседании Коллегии полиции Армении, президент Армении Серж Саргсян назвал генерала «аморальным» человеком, который запятнал честь полицейской системы.