21 Մայիս 2011 - 06:24 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերությունը Գեղարքունիքի մարզի Վերին Գետաշեն, Գեղամավան և Նորատուս գյուղերի դպրոցներին նվիրեց համակարգիչներ։
«Մենք ողջունում ենք ընկերության այս նախաձեռնությունը, և հուսով ենք, որ «ԱրմենՏել»-ի այս ծրագիրը կլինի շարունակական: Նոր ուսումնական տարում ավելի շատ աշակերտներ կարող են մեծ արդյունավետությամբ օգտագործել համացանցի և նոր տեխնոլոգիաների հնարավորությունները», – նշեց Գեղարքունիքի մարզպետ Նվեր Պողոսյանը:
«Beeline պայծառ ապագա», դա երիտասարդներին ուղղված մեր սոցիալական ծրագրերի կարգախոսն է, և ես ուրախ եմ, որ մեր պարագայում բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության հասկացությունն արդեն այսօր համահունչ է կրթական ծրագրերին և ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաներին: Հուսով եմ, որ շնորհիվ մեր օգնության երիտասարդ սերունդն ավելի տեղեկացված կլինի համակարգիչների և ինտերնետ գրագիտության հարցում», – ասաց «ԱրմենՏել» վաճառքի տնօրեն Ա. Սիվոլապովը:
«ԱրմենՏել»-ն իրականացնում է այս ծրագիրն արդեն երորրդ տարին, և այդ ժամանակահատվածում համակարգիչներով համալրվել են Հայաստանի տասնյակ դպրոցներ: Ընկերությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում շրջաններին, հատկապես գյուղական և սահմանամերձ դպրոցներին. նպատակ ունենալով խթանել համակարգչային տեխնոլոգիաների հավասար հասանելիությունն ամբողջ հանրապետությունում:

Компания «АрменТел» оснастила компьютерами классы школ трех сельских общин Гегаркуникского региона – Верин Геташен, Гегамаван и Норатус.
«Мы приветствуем инициативу компании «АрменТел» и надеемся, что эта программа будет носить долгосрочный характер. С началом нового учебного года еще больше учеников смогут сесть за новые компьютеры и с большей эффективностью использовать возможности новой техники и ресурсов Интернета», – отметил губернатор Гегаркуникской области Нвер Погосян.
«Яркое будущее с Beeline» – девиз наших социальных программ для молодежи, и я рад, что понятие социальной ответственности бизнеса применительно к Beeline уже сегодня твердо ассоциируется именно с образовательными проектами и самыми передовыми технологиями. Я искренне надеюсь, что благодаря нашей помощи, молодое поколение школьников будет более подкованным в плане компьютерной и интернет–грамотности», – отметил директор по продажам «АрменТел» Александр Сиволапов.
«АрменТел» реализует эту программу уже третий год, и за это время компьютерами были оснащены десятки школ Армении. Большое внимание компания уделяет регионам, а именно, сельским и приграничным школам с целью обеспечения равномерной компьютеризации школ по всей стране.