24 Մայիս 2011 - 10:49 AMT
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխամասային բաժանմունքում տեղադրված ռումբի մասին ահազանգը կեղծ էր: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԻՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Նիկոլայ Գրիգորյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել, որ 13:13-ին ԱԻՆ-ում ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության Արգիշտի 4/1 հասցեում գտնվող գլխամասային բաժանմունքում ռումբ է տեղադրված: ՎիվաՍել-ի աշխատակիցները տարհանվել են, կատարվել են ռումբի հայտնաբերման աշխատանքներ:
Հիշեցնենք, որ սա ռումբի տեղադրման մասին արդեն երրորդ կեղծ ահազանգն է: Նախորդ շաբաթ ահազանգ էր ստացվել «Զվարթնոց» օդակայանում ռումբի տեղաադրման մասին:

Информация о бомбе, заложенной в головном офисе «VivaCell-MTS» оказалось ложной. Об этом сообщает пресс-служба Министерства чрезвычайных ситуаций Армении.
Ранее руководитель управления по связям с общественностью МЧС Армении Николай Григорян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что в 13:13 в МЧС Армении поступил сигнал о том, что в здании головного офиса компании “Vivacell-MTS”, расположенном на улице Аргишти 4/1, заложена бомба. Сотрудники “Vivacell” были эвакуированы из здания, и были проведены работы по обнаружению бомбы.
Напомним, что это уже третий по счету ложный сигнал o бомбе. На минувшей неделе в полицию Армении поступили сигналы о заложенной бомбе в ереванском международном аэропорту “Звартноц”.