Մայիսի 24-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում կայացավ «BOOM» խորագրով մրցութային համերգային ծրագիրը, որին մասնակցեցին 6 պետական և 13 ոչ պետական բուհերի շուրջ 31 ուսանողներ։ Համերգի կազմակերպիչներն են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը և «Հայաստանի ոչ պետական բուհերի ուսանողական կենտրոն» ՀԿ-ն: Մրցույթն իրականացվել է երգի, պարի, ասմունքի ոլորտներում։
Երիտասարդների կատարումները գնահատում էր պրոֆեսիոնալ ժյուրին, որի կազմում ընդգրկված էին երգահան Էդգար Գյանջումյանը, երգչուհի Զարուհի Բաբայանը, Հայաստանի սպորտային պարերի ֆեդերացիայի նախագահ Քրիստինե Հովհաննիսյանը, պրոդյուսեր Գևորգ Եղիազարյանը, ԵԹԿՊԻ-ի դասախոս Աննա Հեքեքյանը և ՀԵՀ-ի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Տեր-Հովակիմյանը: Յուրաքանչյուր բնագավառի համար ներկայացված էր նաև «Հանդիսատեսի համակրանք» անվանակարգը։
Ծրագրի նպատակն էր համախմբել պետական և ոչ պետական բուհերի ուսանողներին՝ բացահայտելով շնորհալի երիտասարդների, վերջիններիս տաղանդն օգտագործելով ի նպաստ մշակութային միջոցառումների զարգացմանը։ Ծրագրի արդյունքում ակնկալվում է ակտիվացնել ուսանողների արտալսարանային կյանքը, անմիջական կապ ստեղծել պետական և ոչ պետական բուհերի միջև։ Մտադրություն կա մասնակիցների միջոցով համալրել բուհերում գործող մշակութային խմբերը, ուսանողական խորհուրդների շարքերը համալրել նոր ուսանողներով, լավագույն ուսանողներին հնարավորություն ընձեռել հետագայում մասնակցել միջբուհական տարաբնույթ միջոցառումների։

24 Май 2011 - 12:31 AMT
Студенты государственных и негосударственных вузов Еревана приняли участие в конкурсной концертной программе «BOOM»
24-го мая в концертном зале имени Арно Бабаджаняна состоялась концертная программа под названием «BOOM», в которой принял участие 31 студент из 6 государственных и 13 негосударственных вузов. Организаторы концерта – Молодежный фонд Армении и КЦ “Студенческий центр негосударственных вузов”. На конкурсе были представлены различные виды искусства: песни, танцы, литературные чтения.
Выступления молодежи оценивало профессиональное жюри, в состав которого вошли композитор Гянджумян, певица Заруи Бабаян, председатель Федерации спортивных танцев Армении Кристине Оганнисян, продюсер Геворг Егиазарян, преподаватель ЕГИТК Анна Екекян и исполнительный директор МФА Александр Тер-Овакимян. Для каждого из видов была введен “Приз зрительских симпатий”.
Целью программы является объединение студентов государственных и негосударственных вузов, выявление одаренных и талантливых молодых людей, применение их таланта в деле развития культурных мероприятий. Программа будет содействовать повышению активности студенческой жизни вне занятий. Она также даст возможность лучшим студентам участвовать в различных межвузовских мероприятиях.