Այսօր Երևանում տեղի է ունեցել «Հարյուր հարց, հարյուր պատասխան» քննարկումը, որի կազմակերպիչն էր «Սիվիլիթաս» հիմնադրամը: Միջոցառմանը ներկա էր նաև Հայաստանի օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանը, որը անդրադառնալով ներքաղաքական զարգացումներին, հույս է հայտնել, որ մարտի 1-ի գործով ձերբակալված անձինք շուտով ազատ կարձակվեն: Ըստ Անդրեասյանի, նման քայլերը միշտ դրական արձագանք են գտնում հանրության շրջանում և կարող են դրական զարգացումների պատճառ դառնալ:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկել է Ազգային ժողովին համաներում հայտարարել Հայաստանի անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ: Նախագահի համաներման մասին առաջարկը հավանաբար ԱԺ-ում կքննարկվի մայիսի 25-ին:

On May 24, Yerevan hosted a discussion organized by Civilitas Foundation with participation of Armenian Ombudsman Karen Andreasyan.
Referring to domestic political processes, Andreasyan expressed hope that those who were imprisoned with respect to the March 1-2, 2008, events will be released soon. According to him, any similar step is positively estimated by the public and “may lead to positive developments.”
Armenian President Serzh Sargsyan offered the National Assembly to announce amnesty dated the 20th anniversary of Armenia’s independence. The President’s suggestion is based on the RA Constitution and Law on National Assembly’s Regulations.