Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագետին պաշտոնավարման ընթացքում կատարած մեծ աշխատանքի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել Մարի Յովանովիչի անձնական ներդրումն ԱՄՆ-ի աջակցությամբ տարբեր ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացման գործում:
Դեսպանն իր հերթին արդյունավետ է համարել Հայաստանում պաշտոնավարման տարիները և համոզմունք հայտնել, որ հայ-ամերիկյան համագործակցությունը հետագայում ևս դինամիկ կզարգանա` ընդգծելով, որ ԱՄՆ-ն կարևորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ գործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև մի շարք այլ հարցերի շուրջ, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:

Премьер-министр Армении Тигран Сакрисян принял посла США в Армении Мари Йованович по случаю завершения дипмиссии.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, премьер поблагодарил дипломата за проделанную работу и пожелал удачи в дальнейшей деятельности. Тигран Саркисян высоко оценил личный вклад Мари Йованович в дело реализации программ в разных отраслях при содействии США.
В свою очередь, посол посчитала плодотворными годы на занимаемой должности в Армении, выразив надежду, что армяно-американские отношения и в дальнейшем будут динамично развиваться, подчеркнув, что США придают важное значение углублению отношений с Арменией.