Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նորմալ է վերաբերվում կառավարությանը անվստահության հարցապնդում առաջադրելու մասին ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցության պահանջներին: «Դա քաղաքական պայքարի մեթոդ է, որն ընտրել են մեր գործընկերները: Դրա նպատակն է բարձրացնել իրենց կուսակցության հեղինակությունն ընտրությունների նախաշեմին և անհրաժեշտ ձայներ ստանալ: Ես բոլորին կոչ եմ անում հանգիստ վերաբերվել քաղաքական պայքարի նման քաղաքակիրթ մեթոդին»,- ասել է վարչապետը:
Անդրադառնալով այն բանին, որ կառավարությանը անվստահության հարցապնդում առաջադրելու վերաբերյալ ՀՅԴ առաջարկի մասին որոշմանը «դեմ» են քվեարկել 13 պատգամավորներ, իսկ «կողմ»` ընդամենը 10: Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ, ամենայն հավանականությամբ, այդ հարցը լուրջ հետաքրքրություն չի առաջացրել պատգամավորների շրջանում: Ինչ վերաբերում է ՀՅԴ-ից պատգամավորների պնդումներին այն մասին, որ շատ պատգամավորներ կառավարությանը անվստահության հարցապնդում առաջադրելու կողմից էին, սակայն քաղաքական որոշում ընդունեցին և «դեմ» քվեարկեցին, ՀՀ վարչապետը, մասնավորապես, հայտնել է. «Ես մի շարք դաշնակցականների եմ ճանաչում, որոնք գալիս և ասում են ինձ, որ իրենք հոգու խորքում համաձայն են ինձ հետ»:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян естественно относится к предъявленному фракцией АРФ Дашнакцутюн вотуму недоверия правительству. «Это метод политической борьбы, которую выбрали наши коллеги. Цель этого – поднять авторитет их партии в преддверии выборов и получить необходимые голоса. Я призываю всех спокойно относиться к подобному цивилизованному методу политической борьбы», – сказал премьер. Касаясь того, что “против” решения о предложении АРФД предъявить вотум недоверия правительству проголосовали 13 депутатов, а “за” – всего 10, Тигран Саркисян отметил, что, по всей вероятности, этот вопрос не вызвал серьезного интереса среди депутатов.
Что касается утверждений депутатов от АРФД о том, что многие депутаты были за объявление недоверия правительству, однако приняли политическое решение и проголосовали “против”, армянский премьер, в частности, заявил: “А я знаю многих дашнакцаканов, которые приходят и говорят мне, что они в глубине души согласны со мной”.