27 Մայիս 2011 - 09:22 AMT
Հայ ազգային կոնգրեսի օրակարգում (ՀԱԿ) միայն մեկ հարց է` Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրություններ, այդ նպատակով ՀԱԿ-ը գնացել է իշխանությունների հետ քաղաքական երկխոսության: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀԱԿ մամլո քարտուղար Արման Մուսինյանը: «Մենք պատրաստ ենք երկխոսության, եթե ռեժիմը ցանկանա: Եթե ոչ, ապա ժողովուրդը կստիպի կատարել նրա պահանջները»,- ասել է նա:
Ինչ վերաբերվում է մայիսի 31-ին կայանալիք ՀԱԿ հանրահավաքին, ապա Մուսինյանի խոսքերով, դրա ժամանակ ամփոփվելու են ներկա փուլի արդյունքները և նախանշվելու հաջորդ փուլի ռազմավարությունը: Նա հույս է հայտնել, որ ցույցին ներկա կլինեն Սասուն Միքայելյանը և Նիկոլ Փաշինյանը:
Արման Մուսինյանը նաև հերքել է ենթադրությունն այն մասին, որ ամռանը քաղաքական ակտիվությունը թուլանալու է: «ՀԱԿ-ն ակտիվ զբաղվում է քաղաքականությամբ տարվա ցանկացած ժամանակ, շաբաթական 7 օր, օրական 24 ժամ»,- ասել է ՀԱԿ մամլո քարտուղարը:

27 Май 2011 - 09:22 AMT
В повестке Армянского национального конгресса (АНК) лишь один вопрос – внеочередные парламентские и президентские выборы в Армении, с этой целью АНК пошел на политический диалог с властями. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил пресс-секретарь АНК Арман Мусинян. «Мы готовы к диалогу, если режим захочет. Если нет, то народ заставит выполнить его требования», – подчеркнул он.
Что касается предстоящего 31 мая митинга АНК, то по словам Мусиняна, на нем будут подведены итоги нынешнего этапа, завершившегося выполнением трех требований АНК и намечена стратегия следующего этапа. Пресс-секретарь АНК выразил надежду, что на митинге будут присутствовать Сасун Микаелян и Никол Пашинян.
Арман Мусинян также опроверг предположение о том, что летом политическая активность ослабнет. «АНК активно занимается политикой в любое время года, 7 дней в неделю и 24 часа в сутки», – сказал Мусинян.