Հունիսի 15-ից Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Բեկոր Փափազյանը կլքի իր պաշտոնը` սեփական դիմումի համաձայն:
Այս որոշումը երկար քննարկումների արդյունք է: Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդն իր 20-րդ նիստում հաստատեց, որ Բեկոր Փափազյանի կատարած աշխատանքը խիստ կարևոր է եղել կառույցի հիմնադրման, զարգացման և ոլորտային ուղղությունների հստակեցման տեսանկյունից: Պրն. Փափազյանը բարեխղճորեն իրականացրել է իր առջև դրված հիմնական նպատակը` Հայաստանում գործարկել պետական-մասնավոր համագործակցության սկզբունքով առաջնորդվող կառույց: Նրա պաշտոնավարման արդյունքում նաև մեկնարկել են հիմնադրամի առանցքային և խոշորագույն ծրագրերը զբոսաշրջության և առողջապահության ոլորտներում` գրանցելով էական առաջընթաց, հաղորդում են Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամից:

Исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) Бекор Папазян 15 июня покинет занимаемую должность по собственному заявлению.
Как отмечено в сообщении ФНКА, это решение является результатом долгих обсуждений.
«На 20-м заседании Совет попечителей ФНКА подтвердил, что работа Бекора Папазяна в фонде была крайне важной с точки зрения основания и развития структуры, а также определения направлений по областям. Папазян добросовестно выполнил поставленную перед ним главную цель – задействовать в Армении структуру, руководствующуюся принципом сотрудничества государство – частный сектор. Под его руководством были начаты ключевые и самые крупные программы фонда в сферах туризма и здравоохранения», – сказано в сообщении ФНКА.