27 Մայիս 2011 - 12:24 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերությունը պարգևատրեց «Իմ համայնքը» թեմայով շարադրության հանրապետական մրցույթի հաղթողներին:Մրցույթն անցկացվել է Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման համակարգի ներդրման 15-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում:
Մրցույթին մասնակցեցին Հայաստանի միջնակարգ դպրոցների աշակերտներ, որոնց շարադրությունները նվիրված էին իրենց համայնքներին:
ՀՀ կրթության և գիտության, ինչպես նաև տարածքային կառավարման նախարարությունների ներկայացուցիչներից կազմված ժյուրին ընտրեց լավագույն 11 շարադրություն` մեկական յուրաքանչյուր մարզից և Երևանից: Եվս երեք աշակերտի, ում աշխատանքները ճանաչվել են ամենապայծառ, շնորհվել է հանրապետական մրցույթի պատվավոր առաջին տեղը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունից մրցույթի հաղթողները ստացան նեթբուքեր, իսկ իրենց տարածաշրջանների լավագույն շարադրության հեղինակները` հեռախոսներ և հուշանվերներ:
«Հայրենիքի հանդեպ սերը սկսվում է հենց այն վայրից, որտեղ մարդը ծնվել և ապրում է: Որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր «ԱրմենՏել» ընկերությունը գիտակցում է այսօրվա միջոցառման առանձնահատուկ կարևորությունը և ջանքեր գործադրում Հայաստանի երիտասարդների շրջանում մշակութային ավանդույթների պահպանման և զարգացման համար», – նշեց «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ազգային պատկերասրահում անցկացված պարգևատրման արարողությանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգանը, կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և այլ բարձրաստիճան անձիք:

27 Май 2011 - 12:24 AMT
Компания «АрменТел» наградила победителей общереспубликанского конкурса сочинений на тему «Моя община». Конкурс проводился в рамках цикла мероприятий, посвященных пятнадцатилетию внедрения в Армении системы местного самоуправления.
В конкурсе приняли участие ученики средних школ Республики Армения, которым было предложено написать сочинение о своей общине – городе, поселке, селе.
В общей сложности, авторитетное жюри, состоящее из представителей Министерства науки и образования РА и Министерства территориального управления Армении, выбрало 11 лучших сочинений; по одному из каждой области Армении и Еревана.
Еще трем школьникам – авторам самых ярких и красочных работ были присуждены почетные первые места общереспубликанского конкурса.
В качестве призов от компании «АрменТел» победители конкурса получили нетбуки, а авторы лучших сочинений своего региона телефоны и памятные сувениры.
«Любовь к Родине, к стране у молодых людей начинается именно там, где они родились и живут. Компания «АрменТел», как социально – ответственный оператор, осознает особую важность сегодняшней инициативы и прилагает все усилия для сохранения и развития культурных традиций молодого поколения Армении», – сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
На торжественном мероприятии награждения в Национальной галерее присутствовали премьер-министр РА Тигран Саркисян, вице-премьер-министр и министр территориального управления РА Армен Геворкян, министр науки и образования Армении Армен Ашотян и другие высокопоставленные лица.