27 Մայիս 2011 - 13:18 AMT
Հայկական ընդդիմության մի քանի տասնյակ կողմնակիցներ հավաքվել են «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի շենքի դիմաց, որտեղ սպասում են «Հայկական ժամանակ» հայկական ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի ազատ արձակվելուն: Նրանք վանկարկում են «Նիկո'լ, Նիկո'լ»:
Նիկոլ Փաշինյանը հետախուզման մեջ էր, այնուհետև հանձնվեց իշխանություններին և 2010 թվականի մարտին դատապարտվեց 7 տարվա ազատազրկման Հայաստանի ՔՕ 215-րդ հոդվածով (զանգվածային անկարգությունների կազմակերպում):
Ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիրն ազատ է արձակվել ՀՀ նախագահի կողմից հայտարարված համաներմամբ: Այսօր կեսօրից հետո ազատ է արձակվել նաև ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը: Նա 8 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու ու ապօրինի զենք պահելու համար և բանտարկության մեջ էր գտնվում 2008 թվականի մարտից:

27 May 2011 - 13:18 AMT
Several dozens of opposition supporters have arrived near the building of Artik prison to wait for release of editor-in-chief of Haykakan Zhamank paper Nikol Pashinyan. The opposition supporters are chanting: “Nikol, Nikol.”
Nikol Pashinyan had been at large, then surrendered and was sentenced to 7 years of imprisonment in March 2010 under article 215 of the Armenian Criminal Code (organization of mass riots.)
Former member of the Armenian parliament Sasun Mikaelyan, who was convicted in the March 1, 2008 case, has been already released. Mikaelyan had been sentenced to 8 years of imprisonment for illegal weapons possession since March 2008. In December 2009, he underwent a cardiac surgery.