«Հայկական ժամանակ» հայկական ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը, որը դատապարտվել էր 2008 թվականի մարտի 1-2-ի դեպքերի գործով, մի քանի րոպե առաջ ազատ է արձակվել «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկից: Փաշինյանի ազատ արձակվելուն ՔԿՀ շենքի դիմաց հայկական ընդդիմության մի քանի տասնյակ կողմնակիցներ էին սպասում: Նիկոլ Փաշինյանը հետախուզման մեջ էր, այնուհետև հանձնվեց իշխանություններին և 2010 թվականի մարտին դատապարտվեց 7 տարվա ազատազրկման Հայաստանի ՔՕ 215-րդ հոդվածով (զանգվածային անկարգությունների կազմակերպում):
Ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիրն ազատ է արձակվել ՀՀ նախագահի կողմից հայտարարված համաներմամբ: Այսօր կեսօրից հետո ազատ է արձակվել նաև ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը: Նա 8 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու ու ապօրինի զենք պահելու համար և բանտարկության մեջ էր գտնվում 2008 թվականի մարտից:

27 May 2011 - 15:08 AMT
Editor-in-chief of Haykakan Zhamanak paper Nikol Pashinyan, who was convicted in the March 1, 2008 case, has been released from Artik prison several minutes ago.
Several dozens of opposition supporters were waiting for Pashinyan’s release near the building of the prison. Pashinyan had been at large, then surrendered and was sentenced to 7 years of imprisonment in March 2010 under article 215 of the Armenian Criminal Code (organization of mass riots.)
Pashinyan has been released under the amnesty declared by the Armenian President. Former member of the Armenian parliament Sasun Mikaelyan, who was convicted in the March 1, 2008 case too, was released on May 27 as well. Mikaelyan had been sentenced to 8 years of imprisonment for illegal weapons possession since March 2008. In December 2009, he underwent a cardiac surgery.