«Հայկական ժամանակ» հայկական ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը, որը դատապարտվել էր 2008 թվականի մարտի 1-2-ի դեպքերի գործով, մի քանի րոպե առաջ ազատ է արձակվել «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկից: Փաշինյանի ազատ արձակվելուն ՔԿՀ շենքի դիմաց հայկական ընդդիմության մի քանի տասնյակ կողմնակիցներ էին սպասում: Նիկոլ Փաշինյանը հետախուզման մեջ էր, այնուհետև հանձնվեց իշխանություններին և 2010 թվականի մարտին դատապարտվեց 7 տարվա ազատազրկման Հայաստանի ՔՕ 215-րդ հոդվածով (զանգվածային անկարգությունների կազմակերպում):
Ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիրն ազատ է արձակվել ՀՀ նախագահի կողմից հայտարարված համաներմամբ: Այսօր կեսօրից հետո ազատ է արձակվել նաև ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը: Նա 8 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու ու ապօրինի զենք պահելու համար և բանտարկության մեջ էր գտնվում 2008 թվականի մարտից:

27 Май 2011 - 15:08 AMT
Редактор армянской газеты «Армянское время» (Айкакан Жаманак) Никол Пашинян, осужденный по делу событий 1-2 марта 2008 года, освобожден несколько минут назад из уголовно-исполнительного учреждения «Артик». Освобождения Пашиняна перед зданием УИУ ожидало несколько десятков сторонников армянской оппозиции. Никол Пашинян был в бегах, потом сдался властям и был осужден в марте 2010 на 7 лет лишения свободы по статье 215 УК Армении (организация массовых беспорядков).
Сегодня после полудня был освобожден также экс-депутат НС РА Сасун Микаелян. Он был приговорен к 8 годам лишения свободы за незаконное хранение оружия и находился в заключении с марта 2008 года.