Համաներմամբ ազատ արձակված “Հայկական ժամանակ” թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը ազատ է արձակվել “Արթիկ” քրեակատարողական հիմնարկից և անմիջապես մեկնել է Երևան, Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանի մոտ, որտեղ ծաղիկներ է դրել 2008թ. մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, ելույթներ չեն եղել: Ըստ Փաշինյանի, նա եկել էր միայն զոհվածներին հարգանքի տուրք մատուցելու համար, հետո նա ներողություն է խնդրել հավաքվածներից և հեռացել:
Նիկոլ Փաշինյանը փախուստի մեջ էր, հետո հանձնվեց իշխանություններին և 2010թ. մարտին դատապարտվեց 7 տարվա ազատազրկման ՀՀ ՔՕ 215 հոդվածով (զանգվածային անկարգությունների կազմակերպում):
Այսօր կեսօրից հետո ազատ է արձակվել նաև ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը: Նա դատապարտված էր 8 տարվա ազատազրկման ապօրինի զենք պահելու համար և ազատազրկման մեջ էր 2008թ. մարտից: .

27 Май 2011 - 18:29 AMT
Никол Пашинян возложил цветы к памятнику Мясникяна в Ереване, где 1 марта 2008 года погибли 10 человек
Освобожденный по амнистии главред газеты «Армянское время» («Айкакан Жаманак») Никол Пашинян из уголовно-исполнительного учреждения «Артик» прямо отправился в Ереван, к памятнику Александру Мясникяну, где возложил цветы в память о погибших во время событий 1 марта 2008 года. Как передает корреспондент PanARMENIAN.Net, никаких речей произнесено не было. По словам Пашиняна, он пришел сюда только отдать дань памяти погибшим. Потом он извинился перед собравшимися и уехал.
Сегодня после полудня был освобожден также экс-депутат НС РА Сасун Микаелян. Он был приговорен к 8 годам лишения свободы за незаконное хранение оружия и находился в заключении с марта 2008 года.