31 Մայիս 2011 - 04:16 AMT
Երևանի անգլիական այգում` Գաբրիել Սունդուկյանի անվան Պետական ազգային ակադեմիական թատրոնի հարևանությամբ, տեղի կունենա Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում: Ինչպես հաղորդում է «Սաուղ» ֆրանսիական ընկերության ընկերության մամլո ծառայությունը, միջոցառմանը հրավիրված են Վանաձորի մանկատան երեխաները, որոնց համար կկազմակերպվի ուրախ ժամանց, և որոնք կցուցաբերեն իրենց նկարչական հմտությունները: Միաժամանակ տեղի կունենա 2010թ. հունիսի 1-ին նույն ծրագրի շրջանակներում տարբեր մանկատների երեխաների կողմից կատարված նկարների ցուցահանդես վաճառք, որից գոյացած ամբողջ հասույթը կտրամադրվի Վանաձորի մանկատան սան, 15-ամյա Մխիթար Մաթոսյանի վիրահատությանը:
Միջոցառումը կազմակերպում են «Նունյոս» Հայ-Շվեդական բարեգործական հիմնադրամը, ֆրանսիական «Սաուղ» և «Օրանժ» ընկերությունները:

31 Май 2011 - 04:16 AMT
1 июня в Английском саду около Государственного национального академического театра имени Габриэла Сундукяна пройдет мероприятие, посвященное Международному дню защиты детей. Как сообщает пресс-служба французской организации «Сауг», на мероприятие приглашены воспитанники детского дома Ванадзора, которые в ходе празднования покажут свое мастерство в рисовании. Одновременно также пройдет выставка-продажа рисунков детей из детдомов, которые приняли участие в мероприятии в 2010 году. Вся выручка от мероприятия пойдет на операцию 15-летнего юноши из ванадзорского детского дома.
Мероприятие организовано Армяно-шведским благотворительным фондом “Нунес”, французской организацией «Сауг» и компанией «Orange».